9 kişinin katili yakalanamadı

Gaziantep'te eşi ile birlikte toplam 9 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karışan katil koca, kentin ana gündemi haline geldi.Katilin, yakalanmamak için şehir merkezinde saklandığı sanılıyor

Giriş Tarihi: 15.2.2016
9 kişinin katili yakalanamadı
Gaziantep'te ayrı yaşadığı eşi Tuğba Taş'ın kendisinden boşanacağını ve koruma talebinde bulunduğunu öğrenen 25 yaşındaki Yusuf Taş, eşi ile birlikte 9 kişiyi öldürdükten sonra kayıplara karıştı. Bugüne kadar izine rastlanmayan ve polisin "çok tehlikeli" uyarısıyla her yerde aradığı cani ruhlu katil zanlısı kimilerine göre kılık değiştirerek geziyor, kimilerine göre de çoktan Suriye'ye kaçtı. Katil zanlısı Yusuf Taş'ın 'kökünüzü kazıyacağım' diye tehdit ettiği babası dahil tüm yakınları koruma altına alındı.

BOŞANMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ
Özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Yusuf Taş, 4 yıl önce Tuğba Taş ile evlendi. 3 yıl önce Belinay adını verdikleri kızları dünyaya gelen Taş çifti, bir yıl önce İstanbul'a taşındı. İstanbul'da garsonluk yapmaya başlayan Yusuf Taş ile eşi Tuğba arasında geçimsizlik başladı. Aile huzuru kalmayan Tuğba Taş kızı Belinay'ı da alarak 5 ay önce Gaziantep'e döndü ve teyzesi Şenel Çakmak'ın, Düztepe Mahallesi'ndeki evinde yaşamaya başladı. Eşinin yakınlarıyla görüşmeyi sürdüren Tuğba Taş, onlara boşanmak istediğini söyledi.

İKİ AYRI EVDE KATLİAM
Yakınlarının eşi Tuğba'ya destek vermesine sinirlenen Yusuf Taş, ölüm tehditleri savurmaya başladı. İstanbul'dan Gaziantep'e gelen Yusuf Taş eşinin görüşme talebini kabul etmemesi üzerine evinde kaldığı teyzesi Şenel Çakmak'ı arayarak eşi ile görüşmek istediğini söyledi. Teyzesi "tamam gel" dedi. Bunun üzerine Yusuf Taş eve gitti. Çıkan tartışmada 2 yaşındaki kızı Belinay hariç herkese ateş etti. Tuğba Taş, Turan Taş, Şenel Çakmak ve Ahmet Can Çakmak'ı öldüren Yusuf daha sonra amcası Mustafa, yengesi Gülay ile kuzenleri Türkan, Furkan ve Gül Taş'ı da öldürdükten sonra kaçtı. Gaziantep polisinin "Çok tehlikeli" uyarısıyla her yerde aradığı cani ruhlu katil zanlısı Yusuf Taş'ın izine şu ana kadar rastlanmadı.

GAZİANTEP POLİSİ ER GEÇ YAKALAR
Kılık değiştirerek şehirde gezdiği söylentileri Gazianteplilerde tedirginlik yaratırken, kimileri de çoktan Suriye'ye kaçtığını ve izini kaybettirdiğini söylüyor. Güvenlik görevlisi Yaşar Karagöz, "Bence katil çoktan Suriye'ye gitmiştir. Eğer Suriye'ye gitmediyse de Gaziantep'te bir yerlerde saklanıyordur. Uzun süre böyle saklanması da imkansız. Birileri görüp haber verecek ve polis er ya da geç kendisini yakalayacaktır" dedi.

TAM BİR KATLİAM
Büfecilik yapan Mahmud Muhammed, "Kanaatimce bu adam cinayeti işledikten sonra Avrupa'ya veya Suriye'ye geçmeye çalışacaktır. Yakalanmaması herkesi tedirgin ediyor. Kendisini tanımasam da başka birilerini öldürebilme ihtimali nedeniyle bir insan olarak endişeliyim" diye konuştu. Esnaflık yapan Celal Açık, "Gaziantep'te böyle bir olayın yaşanmasından dolayı çok üzgünüm. Tam bir katliam. İnşallah kısa sürede yakalanıp adalete teslim edilir" şeklinde görüş belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
9 kişinin katili yakalanamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN