Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakımsız lunapark harabeye döndü

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Bakımsız lunapark harabeye döndü

Mersin'de 7'den 70'e adrenalin tutkunu herkesin buluşma noktası olan lunapark, kaderine terk edilmiş durumda. Paslanmış metal aksamlar, tehlikenin ciddiyetini gözler önüne seriyor. Dünya yaşanan birçok ölümlü lunapark kazasının bir benzerinin Mersin'de yaşanmamasını isteyen vatandaşlar, lunaparkta gerekli bakım ve denetlemelerin yapılması için yetkilileri göreve çağırıyor.

ALETLER PAS İÇİNDE
Atatürk Parkı içerisinde bulunan ve 30 yılı aşkın süredir Mersin'e hizmet veren lunaparkın bakımsızlığından şikayetçi olan vatandaşlar, "Burada canımız pamuk ipliğine bağlı. Pırıl pırıl olması gereken aletler pas içinde. Her ne kadar sağlıksız bir ortam olsa da gençlerimiz ve çocuklarımız buradan vazgeçemiyorlar. Bu görüntü Mersin'e yakışmıyor. Yetkililer müdahale etmeli" diyor.

GÖREV ÇAĞRISI
Dünyanın birçok ülkesindeki lunaparklarda bakımların düzenli olarak yapılmasına rağmen ölümlü kazaların yaşandığına dikkat çeken vatandaşlar, "Lunaparktaki görevlilere sorduğumuzda bakımların yapıldığı söyleniyor ancak gördüklerimizle söylenenler birbiriyle çelişiyor. Burada birinin ölmesi mi gerekiyor? Mersinlilerin içi rahat değil" diyerek bakım ve denetleme yapılması için yetkilileri göreve çağırıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakımsız lunapark harabeye döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN