Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ ile Bilişim Derneği işbirliği protokolü yaptı

Giriş Tarihi: 6.4.2016
YDÜ ile Bilişim Derneği işbirliği protokolü yaptı
Yakın Doğu Üniversitesi sanayi ile akademik camianın ortaklaşa çalışmalar yapması için işbirliklerine gidiyor. YDÜ Bilgisayar Enformatik Bölümü ile Bilişim Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole YDÜ Bilgisayar Enformatik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nadire Çavuş ile KKTC Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı imza attı.

SONUÇ PAYLAŞIMI
Doç. Dr. Nadire Çavuş, YDÜ Bilgisayar Enformatik Bölümü çatısı altında gerek öğrencilerin gerekse öğretim elemanlarının yaptığı bilimsel araştırmaların sonuçlarından Bilişim Derneği aracılığı ile bilişim sektöründe çalışan kuruluşların haberdar olması için çalışmalar yapmayı amaçladıklarını söyledi.

6 MADDELİK PROTOKOL
İki yıllık bir dönemi kapsayan protokol 6 ana maddeden oluşuyor. 1- Ortak bilimsel etkinlikler (sempozyum, kongre, kurultay, çalıştay vs) düzenleme, 2- Meslek içi eğitim faaliyetleri konusunda işbirliği, 3- Bilimsel ve teknik yayınların sonuçlarının paylaşımı, 4- Teknik mevzuat çalışmaları, 5- Ortak mesleki bilgi paylaşımı, 6- Öğrenci stajları konusunda karşılıklı işbirliği.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ ile Bilişim Derneği işbirliği protokolü yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN