Türkiye'nin en iyi haber sitesi

imiz devletin görünen yüzüdür”

Valisi Ercan Topaca, Türk Teşkilatı’nın ülkenin göz bebeği teşkilatlarından biri olduğunu belirterek, “Asayiş ve güvenliğin sağlanmasında çok önemli rol üstlenmektedir” dedi

Giriş Tarihi: 9.4.2016
“Polisimiz devletin görünen yüzüdür”
Türk Teşkilatı'nın 171'inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla polis heyetini kabul eden Valisi Ercan Topaca, çok köklü bir teşkilat olan polis teşkilatının ülkemizin en gözde kurumlarından biri olduğunu belirterek, "Özellikle asayişin ve güvenliğin sağlanmasında, vatandaşlarımızın huzur içerisinde hayatını devam ettirebilmesinde önemli bir hizmeti üstlenmektedir. Güvenlik hizmeti eksiksiz sunulması gereken bir hizmettir. En küçük hatayı bile kabul etmez. Dolayısı ile polisimizin çok büyük fedakârlıklarla yürüttüğü bu hizmetin millet olarak farkındayız" dedi.

DEVLETİN VARLIĞI
Polisin yolda, sokakta devletin görünen yüzü olduğunu belirten Vali Topaca, "Sizler üniformalarınızla gezerken çok fark etmeyebilirsiniz. Ama bu kıyafet, sokakta devletin bir anlamda şekillendiği, vatandaşın sizin şahsınızda devletin varlığını hissettiği bir etki oluşturmaktadır. Dolayısıyla polisin varlığı dolaylı şekilde kamu düzeninin, esenliğinin sağlanmasına önemli katkı yapmaktadır. Devletin sunduğu binlerce hizmetin en başında güvenlik hizmeti gelmektedir. Devletimiz de polisimizin bu hizmeti sağlıklı bir şekilde verebilmesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyor" diye konuştu. Türkiye'de 274 bin polisin görev yaptığını, güvenliğin sağlanacağı on binlerce araç gerecin olduğunu söyleyen Vali Topaca ülkemizin çok hassas bir süreçten geçtiğini belirterek şöyle dedi: Polisimiz ve askerimiz canı pahasına mücadele ediyor. Hatay'da bunu pek hissetmiyoruz ama Güneydoğu'daki birçok ilimizde terörist saldırıları önlemek, halkın güvenliğini sağlamak için şehitler veriyoruz. Bugüne kadar şehit olmuş polis ve askerlerimizi rahmetle anıyorum. Görevinin başında olan arkadaşlarıma da yürekten başarılar diliyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun."

"GÖZÜMÜZÜ KIRPMADAN"
Hatay Emniyet Müdürü Uludağ ise 171 yıldır bu ülkenin asayiş ve güvenliğini sağlamak için mücadele ettiklerini belirterek, "İlimizde 4 bin 650 personel ile görev yapıyoruz. Verdiğimiz hizmetin takdiri elbette vatandaşımıza aittir. Devletimiz vatandaşımıza en iyi hizmeti verebilmemiz için her türlü imkânı sunmaktadır. Vatanımızın savunmasında, halkımızın huzurunun sağlanmasında gözümüzü kırpmadan gece gündüz görevimizin başındayız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Polisimiz devletin görünen yüzüdür”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN