Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mucize ler dokuz yaşında ve sağlıklı

olmasına rağmen çocuk özlemini sonlandırmak için tüm riskleri göze alan Nurten Baz, dünyaya getirdiği leriyle mutlu bir yaşam sürdürüyor

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Mucize ikizler dokuz yaşında ve sağlıklı
Dünyaya gelişleri tıp tarihine geçen Nurten- Tacitiin Baz çiftinin çocukları, 9 yaşına girdi. Tüp bebek yöntemiyle çocuk özlemini gidermeye çalışırken olduğunu öğrenmesine rağmen ölüm riskini göze alarak çocuklarını dünyaya getiren Nurten Baz, dünyaya getirdiği ikizleriyle mutlu bir yaşam sürdürüyor Çocuk sahibi olmak için 9 yıl önce Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Yaralı'ya tedavi olmaya başlayan Nurten Baz'ın hastalığı dünyada sekizinci, 'de ise üçüncü vaka olarak tıp tarihine geçti. Nurten Baz'ın çocuk hayali için verdiği mücadele ayni durumda bulunan tüm hastalar için umut ışığı olmuştu.

DOĞUMLARI MUZİCE GİBİYDİ
Nurten Baz, doğum yaptıktan sonra ikiz bebekleri kucağına aldığında gözlerine inanamamış ve bunun bir mucize olduğunu söylemişti. Nurten Baz'ın kendisi ve çocukları için ölüm riski taşıyan bu cesaretinin üstünden tam dokuz yıl geçti. Furkan ve Yunus Baz adı verilen ikizler Anamur Şükrü Köymen İlkokulu'nda geleceğe hazırlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mucize ikizler dokuz yaşında ve sağlıklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN