Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ümit sizsiniz, sizsiniz’

Giriş Tarihi: 7.5.2016
‘Ümit sizsiniz, çare sizsiniz’

’da düzenlenen etkinlikte konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, uyuşturucu ile mücadelede bütün birimlerin koordineli bir şekilde çalıştığını söyledi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında farkındalık oluşturmak için düzenlenen 'Ümit Sizsiniz, Sizsiniz' etkinliklerinde madde bağımlılığı sosyal, hukuki, toplumsal ve idari yönleriyle ele alındı. Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, uyuşturucu ile mücadelede hız kesilmediğini söyledi.

ORTAK SORUMLULUK
Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş, tüm kurumların el ele verip bağımlılıkla mücadelede etkin rol oynaması gerektiğini söylerken, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, bağımlılıkla mücadele için bilimsel temeller üzerinde, konuyla ilgili tüm tarafların bilinçli desteğine ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Yeldan, uyuşturucu ile mücadele kapsamında çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

TÜLÜ SUNUM YAPTI
"Bağımlılığın Hukuki Boyutu" konusunda sunum yapan Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumali Tülü, uyuşturucu madde ticareti ve kullanmanın insanlığı tehdit eden iki suç türünden biri olduğunu belirterek, başarı için emniyet ve adli mercilerin çalışmasının yeterli olmadığını vurgulayarak; "Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, devletin tüm kurumları hatta sivil toplum kuruluşları da uyuşturucu ile mücadelede çalışmalara katkı koymalı" dedi.

PANDOMİM GÖSTERİSİ
Etkinlik kapsamında Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde bir süre önce düzenlenen etkinliğe okul müdürleri, müdür yardımcıları, rehber öğretmenleri, öğretim görevlileri ve kamu kurumlarının idarecileri ile sağlık çalışanları katıldı. Farkındalık oluşturmak için 'AMATEM Gönüllüleri Sergisi'nin de açıldığı panelde, madde bağımlılığı kısa bir pandomim gösterisiyle anlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ümit sizsiniz, çare sizsiniz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN