Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasemin’in çocukluk hayali gerçek oldu

Adliyede zabıt kâtibi olarak çalışan Yasemin Tekdemir, çocukluk hayalini gerçeğe dönüştürdü. Yasemin Tekdemir, hukuk fakültesini bitirerek oldu

Giriş Tarihi: 24.6.2016
Yasemin’in çocukluk hayali gerçek oldu
Adliyesi'nde zabıt kâtibi olarak çalışan Yasemin Tekdemir çocukluluk hayalini gerçekleştirip oldu. Adana Barosu'nda staj dönemini tamamlayan Tekdemir'e cübbesini görev yaptığı mahkemenin hâkimi Akif Bilmen ile yanında staj yaptığı avukat Mustafa Tuncel Özveren giydirdi. Çok mutlu olduğunu söyleyen genç avukatın yeni hedefi ise Cumhuriyet savcısı olmak.

AVUKATLIK İSTİYORDU
Liseyi bitirdikten sonra ailesinin tek kızı olduğu için kazandığı üniversitelere gönderilmeyen Çiğdem Yasemin Tekdemir, Midyat'ta zabıt kâtipliği sınavını birincilikle kazanıp Şırnak'ın İdil ilçesinde göreve başladı. Bir yıl burada çalışan Yasemin önce Burdur'a ardından da Adana'ya tayin oldu. Çocukluğundan beri avukat olmayı arzu eden Yasemin, çalışarak okumaya karar verdi. Üniversite sınavına girip KKTC'deki Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni burslu kazanan Yasemin, devam mecburiyeti olmadığı için dört yıllık okulu 3 yılda bitirmeyi başardı. Çok zeki bir öğrenci olan Yasemin, okurken üstten ders aldı. Okuldan mezun olan Yasemin, Adana Barosu'nda staj yaptı. Yasemin, ilk duruşma stajını da çalıştığı mahkemede tamamladı.

BAŞARILAR DİLEDİ
Bu arada Adana Barosu avukatlarından Salih Tekdemir ile 2015 yılında evlenen Çiğdem Yasemin Tekdemir, staj dönemini başarıyla tamamlayarak iki arkadaşı ile birlikte ruhsatnamesini aldı. Genç avukat cübbesini görev yaptığı mahkemenin hâkimi Akif Bilmen ile staj yaptığı avukat Mustafa Tuncel Özveren'in elinden giyerken, Arif Furkan Karlı ile Hatice Şüheda Çavuşoğlu'na ise cübbesini avukat Hasan Berzan Toprak giydirdi. Avukat Toprak, genç avukatlara mesleklerinde başarılar diledi. Avukat Toprak, bugüne kadar 17 stajer avukat yetiştirdiğini belirterek, "Hepsinin başarılı olduğun görmek beni sevindiriyor" diye konuştu. Cübbe töreninde çok mutlu olduğunu söyleyen avukat Çiğdem Yasemin Tekdemir, "Bu mutlu anımı eşim Salih Tekdemir, ailem, arkadaşlarım ve hâkimlerle paylaştım. Şimdi hedefim Cumhuriyet savcısı olmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasemin’in çocukluk hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN