Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den trafiği rahatlatan dokunuşlar

Kent merkezinde önemli noktalarda kavşak ve ışıklandırma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, şehir içi trafiği çok rahat olan bir kent oluşturma planıyla çalışıyor

Giriş Tarihi: 14.7.2016
Büyükşehir’den trafiği rahatlatan dokunuşlar
Büyükşehir Belediyesi, şehir içi yoğunluğunu ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yenilenen sinyalizasyon sistemleri ile Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi'ni de hayata geçiren Büyükşehir özellikle belli noktalardaki yoğunluğu ortadan kaldırarak şehir içi trafiğini rahatlatmayı amaçlıyor. Başkan Burhanettin Kocamaz, halkın modern bir kentte huzur içinde yaşam sürmeleri için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi. Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 20 kavşakta yer alan sinyalizasyon alt ve üst yapı yenileme çalışmalarını tamamladı. 6 kavşakta yeni nesil led aydınlatmalı sinyalizasyon sistemi kuran ekipler, hem sürücü ve yayalar açısından daha dikkat çekici, hem de görsellik açısından daha modern bir görüntü sunan yeni nesil trafik ışıklarının kavşaklara kurulumunu tamamlayarak hizmete açtı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, "Bilindiği üzere göreve gelir gelmez söz verdiğimiz yeni nesil toplu taşıma araçlarını belediyemiz filosuna dahil ederek, özellikle toplu taşıma konusunda yaşanan problemleri önemli ölçüde ortadan kaldırdık. Yıllardır kimsenin yıkmaya bile cesaret edemediği ucube köprüyü ortadan kaldırarak, çok yönlü ve modern bir projeyi daha hayata geçirdik. Yapacağımız yeni batçık projelerimiz için de gereken çalışmaları tamamlamak için var gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu.

PEKÇOK ESER VE PROJE
Başkan Burhanettin Kocamaz, "Biz Mersin'i çok değerli vatandaşlarımızla birlikte yönetiyor, dolayısıyla da birlikte büyütüyoruz. Kendimizi Mersin'e hizmete adadığımızı bir kez daha hatırlatırken, çok kıymetli hemşerilerimizi de yapacağımız çalışmaların takipçisi olmaya davet ediyorum. Biz Mersin için varız ve kentimizde yaşayan her bir insanımızın rahatı için görevimizin başındayız. Önümüzdeki süreçte kentimiz pek çok eser ve projeye daha kavuşacaktır" şeklinde son verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den trafiği rahatlatan dokunuşlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN