Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarımağara suyu Elbistan’a geliyor

Giriş Tarihi: 5.9.2016
Sarımağara suyu Elbistan’a geliyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Elbistan’a içme suyu sağlayan Kaynarca Terfi İstasyonu’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Elbistan'a içme suyu sağlayan Kaynarca Terfi İstasyonu'nda yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Yapılan yalıtım çalışmalarının yüzde 95 oranında tamamlandığını belirten Erkoç, ilçenin içme suyundaki sorununu kökten çözümü için çalıştıkları açıkladı. Erkoç, "Sarımağra'daki suyu da getiriyoruz. Önümüzdeki 100 yıl içinde bu tür sorunların yaşanmaması için gayretli çabayı gösteriyoruz" dedi.

SU VERİLECEK
Kaynarca'da yapılan çalışmalar hakkında KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok'tan bilgi alan Erkoç, "Çalışmamalarımız devam ediyor. Yeniden Elbistan halkına, geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum. Hayatımızın en üzgün günlerini yaşıyoruz. Elbistanlı hemşerilerimiz bu olaydan etkilendiler. Sağlıkları zarar gördü. Burada sızdırmazlık problemi var. Bu olaylar tespit edildi. Gerekli müdahaleyi yaptık Elbistan'a suyu vermeye başlayacağız" diye konuştu.

KAYNAK SUYU
Afşin gibi Elbistan'a da Sarımağara mevkiinden doğal kaynak suyu getireceklerini açıklayan Erkoç, "O bölge dağlık bölge olduğu için kirlenme tehlikesi yoktur. Yaşam yok o bölgede. Burası Elbistan'ın gözü, mesire alanı, yazın yoğun nüfus almakta. Akdere Sarımağra projesi büyük bir proje. Maliyeti ne olursa olsun getireceğiz. Bizim için maliyet değil, insanların sağlığı önemli" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarımağara suyu Elbistan’a geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN