İkinci yardım gemisi Gazze’ye demir attı

Gazze’ye 2 bin 500 ton insani yardım, çocuklar için çantası ve kırtasiye seti, 300 bin giysi, bin bisiklet ile 100 tekerlekli sandalyeyi götürecek gemi ulaştı

Giriş Tarihi: 6.9.2016
İkinci yardım gemisi Gazze’ye demir attı

Türkiye ile İsrail arasında varılan mutabakatın ardından Gazze'ye insani yardım taşıyan ikinci gemi, Gazze'ye ulaştı. 137 metre uzunluğunda, 23 metre genişliğindeki Marshall Islands bayraklı 'Eclips Majuro' adlı gemi İsrail'in Aşdod limanına demir attı. Geminin taşıdığı 2 bin 500 ton insani yardım, çocuklar için çantası ile kırtasiye seti, 300 bin giysi ve 1000 bisikletin ve 100 tekerlekli sandalye, 'ndan önce Gazzelilere dağıtılacak.

KURBAN BAYRAMI ARİFESİ
Uluslararası Mersin Limanı'ndaki (MIP) törende konuşan Mersin Valisi Özdemir Çakacak, "Bundan 2 ay önce Ramazan Bayramı arifesinde Filistinli kardeşlerimize insani yardım malzemesi göndermiştik. Bugün yine Bayramı arifesinde Filistinli kardeşlerimize aynı şekilde gemiyle gıdadan giyime, bisikletten tekerlekli sandalyeye kadar her türlü ihtiyaç malzemesini gönderiyoruz" dedi. AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden Türkiye'nin yolladığı 2'nci yardım gemisinin örnek olmasını diledi.

KAHRAMANLI GROUP YÜKLEDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatları çerçevesinde Gazze'ye yeni bir insani yardım sevkiyatı yapılmasının kararlaştırılmasından sonra geminin yükleme işlerini kısa sürede tamamladıklarını söyleyen Kahramanlı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahramanlı, "Böylesine anlamlı bir günde firma olarak katkımızın olması bizleri gururlandırdı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci yardım gemisi Gazze’ye demir attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN