Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da FETÖ ile mücadele durmaz

Vali , 15 Temmuz’dan sonra yapılan operasyonlarda 654 kişinin tutuklandığını, bin 541 kamu personelinin de açığa alındığını söyledi

Giriş Tarihi: 7.10.2016
Adana’da FETÖ ile mücadele durmaz

Valisi , 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında tüm Türkiye'de olduğu gibi Adana'da da başlayan FETÖ operasyonlarında hız kesmediklerini belirtti. Vali Demirtaş, "Vatanımızın ve milletimizin gözbebeği kurumlarından, mazisi şanlı kahramanlık öyküleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış FETÖ mensubu asker kılıklı vatan haini bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen ancak yine silahlı kuvvetlerimizin vatansever personeli, emniyet teşkilatımızın değerli üyeleri ve demokrasi sevdalısı vatandaşlarımızın cansiperane mücadelesiyle engellenen darbe girişiminin ardından, bu hainlere karşı yürütülen çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir" dedi.

SÖZLEŞMELERİ İPTAL
Adana Valiliğince, FETÖ ile mücadele ve bu çeteye mensupların yakalanıp adalete teslim edilmesi için yürütülen çalışmalar sonucunda; kamu kuruluşlarından bin 541 personel açığa alındı. 179 personel gözaltına alınırken, mahkemeye çıkarılan 654 personel tutuklandı. 467 personel hakkında adli kontrol kararı uygulanırken, 201 personelin serbest bırakıldığı, 9 kişinin arandığı ve bin 104 kişinin de işten çıkarıldığı bildirildi. Ayrıca; Milli Güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ' ait 1 vakıf üniversite, 52 özel okul, 2 sendika şubesi, 20 dernek, 1 vakıf, 3 yerel gazete, 1 özel televizyon ve 1 radyo olmak üzere toplamda 80 kurum kapatılarak Hazineye devredildi. Özel EPC Hastanesi ve Özel Seyhan NİV Göz Merkezi'nin ise Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığınca sözleşmelerinin feshedildiği ifade edildi.

'TSK İÇİNDEN SÖKÜP ATACAĞIZ'
Vali Demirtaş, "Vatanımızın ve milletimizin gözbebeği kurumlarından, mazisi şanlı kahramanlık öyküleriyle dolu Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış. Bu hainlere karşı çalışmalar kararlılıkla yürütülecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana’da FETÖ ile mücadele durmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN