Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özmen’den dev yatırım

Özmen ailesinin kurduğu 55 bin ton kapasiteli Lisanslı Hububat Depoculuğu ile üreticiler ürünlerini güvenle saklayabilecek, nakliye sorunu olmadan istediği yerde satabilecek

Giriş Tarihi: 12.10.2016
Özmen’den dev yatırım
Gaziantep'in önde gelen sanayicilerinden Özmen ailesi, yaklaşık 30 milyon TL'lik yatırımla 'nin en büyük özel lisanslı deposunu hizmete açtı. 55 bin ton kapasiteli silolarıyla bölgedeki ilk lisanslı depoyu hizmete sunan Özmen LİDAŞ, iyi koşullarda korunmasını sağladığı bölgedeki ürünlerin elektronik ürün senetleriyle ülkenin her tarafında nakliyat sorunu olmadan satılmasına da olanak sağlıyor.

55 BİN TON
Özmen Hububat Tarım Ürünleri Lisanlı Depoculuk A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuz Özmen, 20 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen lisanslı depoların 55 bin ton kapasitesine sahip olduğunu belirterek, "Ürünlere depolara gelişinde yapılan analiz sonucunda lisans verilecek. Üretici, tüccar veya sanayici ürün getirebilecek. Bizden alacağı lisans belgesi ile ürününü istediği yerde satabilecek. Ürünler laboratuvar tahlillerine göre depolara el değmeden taşınacak" dedi. Lisanslı depoculuğun birçok yararı olduğuna vurgu yapan Özmen, "Sağlıklı depolama ile ürünler uygun koşullarda iyi korunuyor, ticaretini kolaylaştırıp ekonomik bir enstrüman olarak kullanılmasını sağlayarak finans sektörüne kazandırıyor. Ürünler belgeyle alınıp satıldığı için de aynı zamanda kayıt altına da alınmış oluyor. Çiftçi malını uygun depolama ile istediği zaman satabilme şansını yakaladı" diye konuştu.

"EZBER BOZUYORUZ"
Eskişehirli Altınbilek firması tarafından modern şartlarda inşa edilen 19 siloda saatte 500 ton ürün boşaltıp yükleyebildiklerini söyleyen Özmen, "10 saatte bir gemi yükü boşaltabiliyoruz. TMO etiğinde, özel sektör pratiğinde çalışıyoruz. Zaten aile olarak hep ezber bozan işler yapmaya çalışıyoruz. Tüm yatırımlarımız bize ve ülkemize motivasyon veren işlerden oluşuyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özmen’den dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN