Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üreten şehirlere destek

Başbakan Yardımcısı , “Türkiye 15 Temmuz’dan sonra çok daha güçlü bir ülke oldu. gibi üreten şehirlerdeki projelere destek vereceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 15.10.2016
Üreten şehirlere destek
Başbakan Yardımcısı ve Milletvekili Türkiye'nin içte ve dışta 15 Temmuz'dan sonra çok daha güçlü bir hale geldiğini ve ülkede her gün yeni başarı hikayelerinin yazıldığını söyledi. Kahramanmaraş Borsası Başkanı A. Duran Balsuyu ve Yönetim Kurulu üyelerini Ankara'da ağırlayan Başbakan Yardımcısı Kaynak, "Kahramanmaraş gibi üreten şehirlerde yapılan projelerin hepsine destek verilecek" dedi.

PROJELERİ PAYLAŞTILAR
Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve meclisinde görev alan isimler, Başkan A.Duran Balsuyu ile birlikte Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'a nezaket ziyaretinde bulundu. İşadamları Mahmut Arıkan ve Mustafa Narlı'nın da yer aldığı ziyarette, kentin tarımdan sanayi sektörüne, pamuktan tekstil yatırımlarına kadar birçok konuda karşılıklı fikir alışverişinde bulunup, kentteki sulama kanalı proje ve yatırımları ile lisanslı depoculuk konusunda hükümetten beklentiler iletildi.

DESTEK SÜRECEK
15 Temmuz'da milletin kaderine kast edildiğini belirten Veysi Kaynak, "Kahraman halkımız, ordunun içerisindeki temiz inançlı askerlerimiz ve kahraman polislerimizin gayretleriyle bu belayı defettik. Bu millet dimdik ayakta, kendi kaderine sahip çıktı. Hükümetimiz ülkemiz için elini taşın altına koyan her kese destek olmaya devam edecek. Yatırımların hız kesmeden devam ettiği bir ortamda yeni teşvik paketi açıklamaları yaptık. Bunda sonrada gereken ne ise yapılacak. Kahramanmaraş gibi üreten şehirlerde yapılan projelerin hepsine destek verilecek" diye konuştu.

"DÜNYA GELSE NE YAZAR"
Ticaret Borsası Başkanı A.Duran Balsuyu da "15 Temmuz gecesi kendini tankın ve topun önüne atan bu kahraman ecdadın torunları oldukça, tüm dünya üzerimize gelse, bu milletten bir fiske koparamaz. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Sükûnetimizi koruyacağız ve akıllı olacağız. Toprağımızı kardeş coğrafyamızı koruyup kollayacağız. Artık önümüzdeki süreçte işimize gücümüze bakacağız" dedi. Hatıra fotoğrafı çekimiyle tamamlanan ziyarette Başkan Balsuyu, Kaynak'a el yazması tuğra ve Maraş bakır işlemelerinden bir hediye takdim etti.

YATIRIMCILARLA İLGİLİ RAPOR
Kahramanmaraş Ticaret Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu da Başkan Serdar Zabun önderliğinde Veysi Kaynak'ı ziyaret ederek kentteki son yatırımlar ve çıkartılan teşvik yasalarından sonra Kahramanmaraş gibi Anadolu'daki yatırımcıların geldiği nokta konusunda bir rapor sundu.

TUĞRA İŞLEMELİ TABLO HEDİYE
Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı A. Duran Balsuyu, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'a tuğra işlemeli bir tablo hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üreten şehirlere destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN