Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocamaz’ın desteği İdil’e 3.’lük getirdi

Başkan Kocamaz’ın maddi-manevi desteğini esirgemediği konservatuar hocası İsabelle Mosqui Kollo’nun öğrencisi İdil Olgar, Slovakya’dan madalya ile döndü

Giriş Tarihi: 19.5.2017
Kocamaz’ın desteği İdil’e 3.’lük getirdi
Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi Isabelle Monique Kollo'nun 5. sınıf keman öğrencisi İdil Olgar, Slovakya'da düzenlenen Talents Of Europe Yarışması'nda üçüncülük kazandı. Kazandığı ödülün mutluluğunu paylaşmak için anne ve babası Hüsne-Sabri Olgar ve öğretmeni Isabelle Monique Kollo ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'ne giden İdil Olgar, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın elini öperek, daha büyük başarılar için söz verdi.

YOLLARI KESİŞTİ
Mersin Üniversitesi'nden 2003 yılında mezun olan Isabelle Monique Kollo, master yapmak üzere İsrail'e gitti. Ancak burada maddi imkansızlıklar yüzünden okuluna devam etme tehlikesi yaşayan Kollo'nun yolu Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile kesişti. Başkan Kocamaz'ın maddi-manevi destekleri sayesinde okulunu bitiren Kollo, 2009 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Kollo artık çok mutluydu.

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
Kocamaz'ın desteği ile hayata tutunan ve sorunsuz bir şekilde yaşam süren Isabelle Mosqui Kollo, 2012 yılında kemanda büyük bir yeteneğe sahip olduğunu söylediği öğrencisi İdil Olgar ile özel olarak ilgilenmeye başladı. Öğrencisini Slovakya'da yapılan bir yarışmaya hazırlayan Kollo buradan derece alacaklarından emindi. Yanılmadı. İdil, 2004- 2006 doğumlu 21 öğrenci arasından üçüncü olmayı başardı. Kollo, kendisine her zaman destek olan Başkan Kocamaz ile bu sevincini paylaşmak istedi. İdil'in elde ettiği başarının küçümsenmeyecek kadar büyük olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, "İdil başarılı olmak isteyen herkese, özellikle gençlere örnek olmalı. İdil kızımıza teşekkür ediyorum, Mersinimize böyle güzel bir başarı ile döndü. Keman dalında Slovakya'da üçüncü oldu. Tabi İdil kızımızı bugünlere hazırlayan Isabelle Hanım'a da teşekkür ediyorum. Başarılı çalışmalarının da devamını diliyorum. İdil kızımızdan daha büyük başarılar bekliyoruz" diye konuştu.

'İYİ İLİŞKİLER KURDUK'
Başkan Kocamaz'ın desteği ile yüksek lisans eğitimini tamamladığını belirten İsabelle Mosqui Kollo, "Burhanettin Bey gibi insanlar başımızda olursa biz her zaman başarılı oluruz" dedi. Keman öğrencisi İdil Olgar, "Çok mutluyum. Isabelle hocamla iyi ilişkiler kurduk. Çok iyi çalışma ortamlarımız oldu. Bu süreçte arkadaşlarım da bana destek verdi. Onlara ve tabii ki aileme çok teşekkür ediyorum. Sonraki yarışmam İtalya'da ve o yarışmada daha iyi dereceler almak istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz’ın desteği İdil’e 3.’lük getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN