Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Telefon çalıyor polis yakalıyor

Giriş Tarihi: 6.7.2017
Telefon çalıyor polis yakalıyor

Türkiye’de ilk kez Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan “Narkotem” Whatsapp hattına ihbar yağarken, 20 günde 80 kişi yakalandı. Çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Uyuşturucu tacirlerini yok etmek için Türkiye'de ilk kez Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Narkotem" adı verilen Whatsapp hattı vatandaşlardan büyük ilgi gördü. 24 saat hizmet veren 0 552 – 155 0101 hatta yapılan sayısız ihbarlar sonucu 'torbacı' olarak tabir edilen zehir tacirlerine büyük darbe vuruldu. Adana Emniyet Müdürü Osman Ak tarafından hayata geçirilen bu örnek projeyi, Ankara, İzmir ve Bursa emniyeti de uygulamaya koymak için harekete geçti. Göreve geldiği günden beri gerek terör örgütü, gerekse uyuşturucu tacirlerinin üzerine giderek büyük başarı elde eden Emniyet Müdürü Osman Ak, vatandaşların uyuşturucuyla ve terörle mücadele eden polise ulaşabilmesi için 20 gün önce 0-552- 155 01 01 nolu Whatsapp hattını hayata geçirdi. Müdür Ak, vatandaşın bu numaradan haberinin olması için "Güvenli Adana, 0-552- 155 0101 Narkotem" sloganını kentin büyüt mahallelerine vatandaşların göreceği yerlere sprey boya ile yazdırdı. Bununla yetinmeyen Müdür Ak, hazırlattığı broşür ve afişleri vatandaşların yoğun olduğu yerlerde dağıttı.

ANKARA, İZMİR VE BURSA
Projenin büyük ilgi görmesi Ankara, İzmir ve Bursa Emniyet Müdürlüğünü de harekete geçirdi. Üç büyük kent, projeyi hayata geçirmek için Adana Emniyet Müdürlüğü'nden bilgi alışverişinde bulunmaya başladı. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan Emniyet Müdürü Osman Ak, "Torbacı diye tabir ettiğimiz zehir satıcılarına yönelik mücadelemiz etkin olsun diye bir ihbar hattı kurduk. Bu hat 24 saat açık. Bilgisayar başındaki polisler gelen ihbarları anında ilgili ekiplere iletiyor ve operasyonlar başlıyor. İhbarlar kesinlikle gizli tutuluyor. Vatandaşla bizim aramızda kalıyor. Vatandaşlarımızın desteğiyle bunların kökünü kazıyacağız. Kimsenin gençlerimizi zehirlemesine izin vermeyeceğiz. 24 saat görevimizin başındayız" diye konuştu.

24 SAAT AÇIK HAT
Bu slogan Adanalıların çok dikkatini çekti. Ve 24 saat açık olan Whatsapp hattına kurulduğu andan itibaren ihbar yağmaya başladı. Görüntülü ve mesaj olarak gelen günlük 100-150 civarındaki ihbarları titizlikle değerlendiren polis 20 gün içerisinde birbiri ardına yaptığı operasyonlarda 80 kişiyi gözaltına aldı. Yapılan sorgulamadan sonra mahkemeye çıkarılan zehir tacirlerinden 42'si tutuklandı. Bu süre içinde narkotik ekipleri 48 kilo 350 gram esrar, bin 750 adet extacy hap, ruhsatsız silahlar ele geçirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefon çalıyor polis yakalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN