SDÜ Teknoloji Kulübü, Robot Yarışması’nda İkinci Oldu

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:22
SDÜ Teknoloji Kulübü, Robot Yarışması’nda İkinci Oldu
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Teknoloji Kulübü Robot Takımı, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elektrik-Elektronik Topluluğu ve AR-GE ekibi tarafından düzenlenen "Akdeniz Üniversitesi Robot Yarışması"na katıldı
Toplam 40 farklı üniversiteden gelen öğrencilerin geliştirdiği 150’ye yakın robotun, "Çizgi İzleyen", "Mini Sumo Yarışları", "Çoklu Mini Sumo Yarışları" ve "Yangın Söndüren" alanlarında dereceye girmek için çaba gösterdiği yarışmaya, SDÜ Teknoloji Kulübü ise "Çizgi İzleyen" kategorisinde katılarak, ikinci oldu. Yarışmaya 12 robotla katılan Teknoloji Kulübü, ilk aşamada 32 robot arasından 8 robotla girmeyi başarırken, ikinci aşamada ise son 8’e 5 robotla girdi.
SDÜ Teknoloji Kulübü Başkanı Ferdi Alakuş, "Teknoloji Kulübü olarak robot ve diğer bilimsel çalışmalarda üniversitemizi temsil etmek için bu yola çıktık. Bu hedef doğrultusunda aldığımız ikincilik ödülü, robotiği ne kadar önemsediğimizin bir kanıtı niteliğindedir. Bunun dışında robot ekibimiz, üniversitemizi yurt dışında düzenlenecek robot yarışmalarında temsil etmek için yoğun tempoda hazırlıklara devam etmektedir. En son gerçekleştirilen ’Teknolojiyi Uzak Köylere Taşıyoruz’ isimli proje ile 2 bin 360 öğrenciye robotiği anlatma fırsatı bulduk. Artık ’da robotu bilmeyen kalmadı. Sağladığı desteklerden dolayı başta SDÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İpek’e ve akademik danışmanımız Doç. Dr. Abdülkadir Çakır’a teşekkür ederiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SDÜ Teknoloji Kulübü, Robot Yarışması’nda İkinci Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN