Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2500 rakımda milyonluk okul

’ın Çatak ilçesinin 2500 rakımlı Kaçit Mahallesi’nde 3,5 milyon liraya yaptırılan okulun açılışı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 20.12.2017 14:44
2500 rakımda milyonluk okul

2500 rakımda yapımı tamamlanan ve eğitim öğretime hazır hale getirilen 8 derslikli okulun açılışına Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili , Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Aşçı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, İl Müdür Vekili , İlçe Milli Eğitim Müdürü , Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Gıda Tarım ve Haycılık Müdürü Raci Selçuk, VASKİ Müdürü Tevfik Ergenç, VEDAŞ Çatak İşletme Şefi Abdurrezzak Selçuk, okul müdürleri ile mahalle sakinleri ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, yeni eğitim yuvasının öğrencilere hayırlı olması dileklerinde bulundu. Hacı Asım Akgül, "Bugün 8 derslikli okulumuzun açılışını yapıyoruz. Okulumuzla birlikte öğrencilerimiz bundan sonra yeni yuvalarında eğitim göreceklerdir.

2500 metrelik rakımda 3,5 milyon liraya mal olan bu okulumuz, kırsal bölgelere yapılan yatırımların en güzellerinden biri oldu. Daha önce bu mahallemizde sadece ilkokul vardı. Ortaokul öğrencilerimiz taşıma yoluyla eğitim görüyordu. Bu yatırımla birlikte artık öğrencilerimiz, kendi yuvalarında eğitimlerini sürdüreceklerdir. Tamamlanan bu hizmetin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ise, çok büyük uğraşlar sonucunda ve büyük zahmetlerle yapımı gerçekleştirilen arsa tahsis işlemlerinden yatırım programına alınıp inşaatı tamamlanana kadar emeği geçen herkese teşekkür etti. Taş, "Artık bu mahallemizdeki öğrencilerimiz her gün büyük sıkıntı ve çilelerle kat ettikleri bu tehlikeli yolu gitmek zorunda kalmayacaklar.

Bugün açılışını yaptığımız bu okulumuzun vatanına, milletine faydalı, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine, değişim ve dönüşümüne katkı sağlayacak bireylerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yakup Aladağ'ın da bir konuşma yapmasının ardından Kaçit Ortaokulunun açılışı yapılarak sınıflar gezildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2500 rakımda milyonluk okul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN