Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Papağan ''Pepe'' haber stüdyosuna konuk olunca

Kayseri'de bir televizyon kanalında haber sunan spiker, aynı stüdyodaki canlı yayına konuk alınan papağanın ''Ne oluyor?'' demesine güldüğü için haber sunmakta zorlandı.

Giriş Tarihi: 22.1.2013 15:13
Kayseri'de bir televizyon kanalında haber sunan spiker, aynı stüdyodaki canlı yayına konuk alınan papağanın ''Ne oluyor?'' demesine güldüğü için haber sunmakta zorlandı.

Kayseri'deki bir alışveriş merkezinde açılan uluslararası el sanatları, yöresel ürünler ve hediyelik eşya fuarında ''Pepe'' isimli papağıyla stant kuran Mustafa Gider, kentte yayın yapan bir televizyon kanalının ''Haber Saati'' programına canlı yayın konuğu olarak davet edildi.
Spiker Serpil Çalışkan, Melikgazi Belediyesi'nin asfalt çalışmasıyla ilgili haberin sunumunu yaptığı sırada stüdyoya alınan Pepe'nin ''Ne oluyor?'' diye konuşması üzerine gülmeye başladı. Sunumu tamamlayamayan spiker, ''Çok affedersiniz, papağanımız geldi. Birazdan bir konuğumuz olacak. Çok hoş sesler çıkartıyor'' diyerek, gülmesinin nedenini açıkladı.

Stüdyonun diğer köşesinde Mustafa Gider ve Pepe'yi konuk alan Haber Müdürü Murat Metiner de, ''Serpil, habere bir suikast yaptık herhalde. Papağanı konuk edeceğiz. İsmi Pepe. Ben konuştuğunu bilmiyordum. Papağan seni görünce birden konuştu. Sen de haberde güldün. Esasında güzel bir şey de oldu. Aslında haber bu, doğallık'' dedi.

Mustafa Gider'in, papağanın ilk kez konuştuğunu söylemesi üzerine Metiner, ''Serpil, papağan ilk kez konuşmuş, dili açılmış'' diyerek espri
yaptı.

''KONUŞMAYA 7 YAŞINDA BAŞLAMASI LAZIM''


Mustafa Gider, ''Aramacaw'' cinsi Pepe'yi geçen yıl Antalya'da bir arkadaşından 7 bin liraya satın aldığını, otellerde turistlerle fotoğraf çektirip, para kazandığını, zaman zaman da fuarlara katıldığını söyledi.

İnsanların Pepe'ye ilgi gösterdiğini belirten Gider, ''İlgi güzel, şaşıranlar da oluyor. 'Canlı mı?', 'Boyuyor musun?' diye soruyorlar'' dedi.
Pepe'nin 2,5 yaşında olduğunu ve ilk kez televizyondaki canlı yayında konuştuğunu ifade eden Gider, ''Konuşmaya 7 yaşında başlaması lazımken ilk kez stüdyoda konuştu. 'Ne oluyor?' gibi bir şey söyledi. yayın için stüdyoya geçerken spiker de haber sunuyordu. Haberi bırakmak zorunda kaldı'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Papağan ''Pepe'' haber stüdyosuna konuk olunca
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN