Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de eski elektrik direkleri sökülüyor

Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı beldesinde, eski elektrik direkleri sökülüyor.

Giriş Tarihi: 5.3.2013 15:48
'de, elektrik hatlarının yeraltına alınması için yürütülen çalışmalar kapsamında Kurtuluş mahallesindeki eski direklerin sökümüne başlandı.
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Eskigediz Belediye Başkanı Feridun Altıntop, elektrik hatlarını yer altına alma çalışmasını tamamlayan yüklenici firmanın eski elektrik direklerinin sökümünü de yakında tamamlayacağını söyledi.

Geçmiş yıllarda şehrin belli başlı merkezlerinde yapılan yer altına alma çalışmalarının Kurtuluş mahallesinde devam ettirildiğini belirten Eskigediz Belediye Başkanı Feridun Altıntop, daha önce şehir merkezindeki ana caddeler ile Kurtuluş Mahallesi ve İtfaiye binasından Gediz Mezarlığı'na kadar olan caddelerde bulunan elektrik kablolarının tamamen yer altına alındığını, eski direklerinde sökümüne geçildiğini bildirdi.

Başkan Altıntop şöyle konuştu: "Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi yetkilileriyle yürütülen görüşmeler sonucu beldede en önemli sorunlardan biri olan elektrik kablosu kirliliği ve buna bağlı tehlikeler ortadan kaldırıldı.

5 bin y��llık tarihe sahip yerleşim merkezi Eskigediz'in estetiğini bozan, can ve mal emniyeti bakımından da büyük tehlikeler meydana getiren o çirkin görüntü ortadan kaldırılıyor.

Daha önce TEDAŞ ile başlattığımız çalışmalarda ilk olarak trafolarımızdan bazılarını yeniledik. Ardından şehir merkezindeki tüm elektrik hatlarının yer altına alınması planlandı ve çalışmalar büyük oranda tamamlanarak şehrimize yeni bir düzen geldi.

Açılan kanalların kapatma işini belediyemiz sağlamaktadır. Beldemizin tarihi dokusu ve görselliğini bozmadan gerçekleştirilen bu çalışma, halkımızın yaşam kalitesini olumlu yönde etkilemektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskigediz'de eski elektrik direkleri sökülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN