Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Karamercan’dan Hurda Açıklaması

Giriş Tarihi: 29.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Başkan Karamercan’dan Hurda Açıklaması
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, model yılı 1990 ve daha eski olan taşıtların hurdaya ayrılması ile ilgili sürenin 31 Aralık 2014’de sona erdiğini hatırlatarak, “Hurdaya ayrılma işlemi süresiz olarak devam ettirilmeli, 20 yaşına gelen ticari araçlar da otomatikman hurdaya ayrılabilmeli” dedi.
KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, “Araçların hurdaya ayrılması ile ilgili düzenlemenin kalıcı olarak değiştirilmesi gerekir. Yeni düzenlemede 20 yaşın üzerindeki araçların hurdaya ayrılabilmesine imkân tanınmalı ve bu araçların vergi ve trafik cezası gibi borçlarının tamamı silinmelidir” diye konuştu.
“EKONOMİYE OLUMLU ETKİSİ OLACAK”
Yapılacak yeni düzenlemenin ekonomiye etkilerinin son derece olumlu olacağını ifade Başkan Karamercan, “Hurdaya ayırma işleminin sürekli olması halinde çeşitli nedenlerle süreyi kaçırdığı için aracını hurdaya ayıramayanlar, gerekli şartlar oluştuğunda bu imkândan yararlanabilecek. Bununla beraber, esnafımızın uzun yıllar devreden borçlarının silinmiş olması, bunların yeniden daha verimli bir şekilde ticari hayatlarına devam etmelerini sağlayacak, ayrıca ekonomik ömrü biten araçların yerine çevreye daha az zarar veren ve daha güvenli yeni model araçlar yollarda yerini alacak. Bu konuda hükümetimizin gerekli adımları atmasını beklemekteyiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karamercan’dan Hurda Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN