Beyşehir’de TEOG Öğrenci Danışma Ve Tercih Merkezleri Oluşturuldu

Giriş Tarihi: 5.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Beyşehir’de TEOG Öğrenci Danışma Ve Tercih Merkezleri Oluşturuldu
’nın Beyşehir ilçesinde, TEOG sınavı sonrasında okul tercihi yapacak öğrencilerin en doğru tercihi yapabilmeleri için ilçe merkezindeki bazı okullarda TEOG danışma ve tercih merkezleri kurulduğu belirtildi.
Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yaptığı açıklamada, TEOG sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında öğrencilerin 6-14 Temmuz tarihleri arasında tahsil hayatlarını sürdürecekleri yeni okul tercihlerini yapabileceklerini vurgulayarak, "Sınav sonuçlarını değerlendiriyoruz, ilçe genelinde baktığımızda 490 üzerinde 13, 480 üzerinde 36, 470 üzerinde 61, 465 üzerinde ise 73 öğrencimiz bulunuyor" dedi.
Beyşehir’de öğrencilerin tercihlerini doğru yönde yapabilmeleri için TEOG tercih ve danışma merkezleri oluşturduklarını söyleyen Konuk, “Beyşehir merkezde iki okulumuzu belirledik. Gazi ve Ali Rıza Celeboğulu okullarımızda görevlendirdiğimiz konularında uzman olan rehber öğretmenlerimize öğrencilerimiz mutlaka danışsınlar, bilinçli hareket etsinler, biz bunu istiyoruz. Bu öğretmenlerimiz ilçe genelindeki tüm öğrencilerimizi yönlendirecekler. Öğrencilerimizin bu öğretmenlerle görüşmeden tercihlerini yapmamalarını istiyoruz. Özellikle tercih yaparken de rast gele tercih yerine bu öğretmenlere ve velilerine danışarak kendi isteği, alanı doğrultusunda bunu düşünerek tercih yapmalarını tavsiye ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyşehir’de TEOG Öğrenci Danışma Ve Tercih Merkezleri Oluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN