Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanadalılar bu 'medeniyet'i sevdi

Giriş Tarihi: 29.10.2014
Kanadalılar bu 'medeniyet'i sevdi

Farklı din ve kültürlere sahip Türklerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, Kanada turnesini tamamladı. Grup, ABD'nin başkenti Washington'da konserler vermek üzere Kanada'dan ayrıldı

Tamamı Türk vatandaşı ancak farklı din ve kültürlere sahip üyelerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, Kanada turnesini tamamladı. Kanada'daki ilk durağı Montreal'de hafta sonu sahne alan koro, başkent Ottawa'nın ardından önceki gün de Toronto'da izleyenleri ile buluştu. Toronto Üniversitesi Yakın ve Ortadoğu Medeniyetleri Fakültesi'nin ev sahipliğinde George İgnatieff Tiyatrosu'nda 200 kişiye konser veren koro, izleyenlere neşeli ve duygulu anlar yaşattı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan koro, İslam, Hıristiyan, Yahudi, Ermeni, Azeri, Kürt, Laz, Arap ve Yunan kültürüne ait eserlerden oluşan 15 parça seslendirdi.

İMAM DA VAR PAPAZ DA...
Koro Şefi Yılmaz Özfırat, Antakya Medeniyetler Korosu'nun dünyada bir benzerinin daha bulunmadığını söyleyip şöyle dedi: "Koro halktan kişilerden oluşuyor. Koroda, imamlar, papazlar, öğretmenler, öğrenciler, avukatlar, manifaturacılar, doktorlar, hemşireler var. Yani sadece halkın yaşam biçimi sahneye taşınmıştır. İnsanlığa, 'bakın biz bunu başardık, herkes başarabilir' diyebilen bir topluluktur. Felsefemiz ise yaratılanı severiz, yaratandan ötürü." Antakya Medeniyetler Korosu, ABD'nin başkenti Washington'da konserler vermek üzere Kanada'dan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanadalılar bu 'medeniyet'i sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN