Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayşegül Dinçkök’ten sualtı fotoğraf sergisi

Ayşegül Dinçkök’ün ikinci sualtı fotoğrafı sergisi ‘Derin Tutku Air’ 4 Aralık Perşembe günü MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi Tek Kubbe Binası’nda sanatseverlerle buluşacak.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 14:22
Ayşegül Dinçkök’ten sualtı fotoğraf sergisi
"Mercan Üçgeni" denilen Endonezya'nın Batı Papua bölgesindeki Raja Ampat ve güney Sulawesi bölgesinde çektiği fotoğraflarla su altı dünyasını bu kez soyut bir gözle yorumluyor. Küresel ısınma, insan kullanımı ve avcılık baskısı yüzünden deniz canlılarının kitlesel olarak yok olmaya mahkum edildiği anlatılıyor.

Dinçkök, sergi ile eş zamanlı çıkaracağı su altı fotoğraflarından oluşan kitabının gelirini Akdeniz Koruma Derneği'nin 'Denizin Korucuları' projesine bağışlayacak. Bu proje; Gökova Körfezi'nde yerel balıkçıların korucu olarak görev aldığı balıkçılığa kapalı deniz koruma alanlarının korunmasını sağlıyor.

Adını Endonezya dilinde su anlamına gelen 'Air' kelimesinden alan "Derin Tutku Air" su altı fotoğraf sergisi; 4 – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında MSGSÜ Tophane-i Amire Tek Kubbe Binası'nda ücretsiz ziyaret edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayşegül Dinçkök’ten sualtı fotoğraf sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN