Elif Şafak çocuk okurlarıyla buluştu

Giriş Tarihi: 19.12.2014 17:17 Güncelleme Tarihi: 19.12.2014 17:19
Elif Şafak çocuk okurlarıyla buluştu

Dünyaca ünlü yazar Elif Şafak, çocuklar için yazdığı öykü kitabı Sakız Sardunya’yı çocuklara anlattı. Doğa Koleji’nin Ataşehir-2 Kampüsü’nde, Türkçe bölümünün davetlisi olarak çocuk okurları ile bulaşan yazar, büyük ilgiyle karşılandı. Elif Şafak, konferans salonunu hınca hınç dolduran çocuklara, yaşam öyküsünü, yazarlığa nasıl başladığını ve son kitabı Sakız Sardunya’nın öyküsünü anlattı.

Pinhan, Mahrem, Bit Palas, Aşk, Siyah Süt, İskender, Kağıt Helva gibi daha pek çok kitabı Türk Edebiyatı'na kazandırmış olan yazar, son eseriyle çocuklara hitap etmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Elif Şafak, yeni kitabı Sakız Sardunya'nın konusunu ismini sevmeyen bir kız çocuğunun hikayesi olarak özetledi. İlk kez bir çocuk kitabıyla hayranlarının karşısına çıkan yazar, yeni kitabının kahramanı olan Sakız'ın hem kendi çocukluğundan hem de çocuklarından izler taşıdığını söyledi.
Kendi çocukluğundan ve çocukluğundaki şartların bugünkü yazar kimliğine olan katkılarından bahseden Elif Şafak, yazma sürecinin nasıl başladığını ve aslında yalnızlıktan beslendiğini anlattı.

Konferans salonundaki söyleşinin ardından yazar, okurları için kitap imzaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elif Şafak çocuk okurlarıyla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN