Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"3 sayfayı yarım dakikada ezberlerim"

Giriş Tarihi: 18.1.2015 11:40
3 sayfayı yarım dakikada ezberlerim

Soğuk memlekette doğmuş büyümüş, karı-kışı seviyor ama sanılanın aksine samimi ve güler yüzlü biri Fahriye Evcen...

Ocağın ortası... Hava buz gibi... Boğaz'ın kenarında Four Seasons Istanbul at the Bosphorus'un terasında incecik tül bir elbiseyle ancak bir Avrupalı titremeden dolaşabilir. Islak mermer zeminde incecik topuklarla düşmeden ancak bir star salına salına yürüyebilir. Fahriye Evcen fotoğraf çekimi boyunca yüzündeki gülümseme eksilmeden, motivasyonu düşmeden, samimiyetle poz verdi. Hakkında kaprisli maprisli diye yazıp çiziyorlar ya, 3 derecede Boğaz kenarında çekim yaparken gıkı çıkmadıysa, daha da kimse beni buna inandıramaz.

Hiç üşümedin, bunu Avrupalı olmana bağladım. İzmir'den ilk geldiğim yıl soğuktan ağladığımı biliyorum.

Herkesten bunu duyuyorum, ben tam aksini yaşadım. Almanya ile İstanbul'un iklimi çok farklı. Ne kadar soğuk memleket diye... (Gülüyor.) Banaysa ilk geldiğim senelerde inanılmaz sıcak geliyordu ve gerçekten geceleri çok rahatsız olduğum zamanlar oldu. Hâlâ da öyle. Çocukluğumu orada geçirdiğim için bünyem soğuğa alışık ve inanılmaz dayanıklıyım. Ayrıca severim de soğuğu. Biraz sıcak olsa hemen "Yok mu soğuk bir ortam?" diye aranıyorum.

Sana güzel bir haber vereyim o zaman, önümüzdeki yıllarda mini bir buzul çağına girebileceğimizi söylüyor uzmanlar...

Güzel! Şuna çok üzülüyorum, kış mevsiminde biraz yağmur ve kar yağdığında söyleniyoruz. Aslında bu olması gereken. Mini buzul çağı da dengeyi bozar mı bilemiyorum ama ne kadar sürecekmiş?

Çok değil bir 300 yıl kadar diyorlar!

Oh! (Gülüyor.)

Boğaz'ın donacağından bahsediliyor. Bakalım buna ne diyeceksin?

Benim için harika.

Ciddi olamazsın! 3-4 ay çok sert kış olsun, hiç söylenmem.

Karı çok seviyorum. Kar, orman, doğa birleştiğinde benim için huzurun tam karşılığı... Mini buzul çağı seve seve, buyursun gelsin.
ARKADAŞINA GÖNDER
"3 sayfayı yarım dakikada ezberlerim"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN