Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dalkılıç'a iyi haber

Sözleşmesini iptal ettiği gerekçesiyle müzik şirketi tarafından 250 bin dolarlık dava açılan şarkıcı Murat Dalkılıç'ı mahkemenin atadığı bilirkişi haklı buldu

Giriş Tarihi: 10.3.2015
Dalkılıç'a iyi haber
Şarkıcı Murat Dalkılıç ile Sony BMG Müzik Şirketi arasında 2009'da 3 albüm için 5 yıl süreli sözleşme imzalandı. Ancak Sony Müzik, 2011'de tüm haklarını Kaya Müzik Prodüksiyon Reklam Organizasyon Şirketi'ne devretti. Dalkılıç başka bir şirketle çalışmaya başladı. Kaya Müzik, sözleşmeyi haksız yere feshettiği iddiasıyla sanatçıya İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde 250 bin dolarlık cezai şart alacağının tahsili için dava açtı. Dalkılıç ise avukatı aracılığıyla mahkemeye sunduğu cevap dilekçesinde "Yükümlülüğü yerine getirmeyen davacı müzik şirketidir. Şirketin sekreteri, Dalkılıç'a 'Şirketimizin patronu ve tek yetkilisi D.K. hapse girdi. Şirkette herhangi bir işlem yapılması söz konusu değil' demiştir. Şirket, albümleri zamanında piyasaya çıkarmamış, üçüncü albümün çalışmalarına başlamayarak sözleşmeyi ihlal etmiştir. Bu nedenle sözleşme feshedilmiştir. Davacının bu sebeple cezai şart alacağı yoktur" dedi.

İKİ RAPORDA ŞARKICI LEHİNE
Mahkeme, durumun tespiti için dosyayı bilirkişiye gönderdi. Bilirkişi, şirketin yükümlülüklerini yerine getirmediğini bildirdi. Mahkeme eksik hazırlandığı iddiasıyla dosyayı ikinci kez bilirkişiye gönderdi. İkinci bilirkişi de şirketi haksız buldu. Mahkeme, ikinci raporu da eksik bulursa, dosyayı üçüncü kez bilirkişiye gönderebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalkılıç'a iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN