Ünlülerin silikon heykellerini yapıyor

Giriş Tarihi: 16.11.2015 15:53
Ünlülerin silikon heykellerini yapıyor

Çocukluğunda yaptığı resim ve figürlerle dayısı, dönemin Maliye Bakanı 'nin dikkatini çeken ve yönlendirmesiyle heykel sanatına yönelen , farklı eserler ortaya koyuyor.

Çocukluğunda çizdiği resimlerle dönemin Maliye Bakanı dayısı 'nin dikkatini çeken ve onun da isteği doğrultusunda sanata yönelen , ünlülerin silikon heykellerini yapıyor.

Samsun'da yaşayan hiperrealist (aşırı gerçekçi) heykeltıraş Uludağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, liseden sonra farklı mesleklerde çalıştığını ancak her zaman içinde heykel yapmaya karşı istek bulunduğunu belirterek, "Zaman zaman bu yönde çalışan üniversite hocaları ve heykeltıraşların yanına giderek kendimi geliştirdim. Son 6 yıldır da kendi atölyemi kurarak, profesyonel anlamda çalışıyorum" dedi.

"Cesaretimi Adnan Kahveci'den aldım"

Sanata ilgisinin çocukluğundan başladığını belirten Uludağ, "11 yaşındayken oyun hamurlarından yaptığım minyatür figürler ve resimlerimi, dayım Adnan Kahveci görerek çok beğenmişti. İleride bu yönde bir meslekle uğraşmam yönünde temennide bulunmuştu. Ben de bu yönde kendimi geliştirdim. Ailem heykeltıraş olarak geçinemeyeceğim gerekçesiyle karşı çıksa da dayım Adnan Kahveci'nin sözlerini hiç unutmadım. Onun cesaretini kendime örnek alarak atölye kurdum" şeklinde konuştu.

Uludağ, atölye kurarken annesini de ikna ederek, onun desteğini aldığını ifade etti.

Hiperrealist silikon heykel alanında iyi konumda olduğunu söyleyen Uludağ, "Yaptığım silikon heykelleri genellikle kent müzelerine, kültür ve turizm alanlarına, otellere satıyorum. Bazen üniforma giymiş bir asker, bazen yöresel kıyafetli, bazen yaşlı, bazen de farklı meslek icra eden insan heykelleri istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Uludağ, en büyük isteğinin dayısı Adnan Kahveci'nin heykelini yapmak olduğunu ancak annesinin kabul etmemesi nedeniyle bunu hayata geçiremediğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülerin silikon heykellerini yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN