Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler Değerlerimizi Sahneye Taşıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından; gençlerin özgüven kazanmalarını sağlamak, sanat ve kültürel alanlara ilgilerini artırmak, tiyatronun genç nesiller tarafından yaşatılmasını sağlamak amacıyla “Değerlerimiz” temalı ‘Hayallerini Sahneye Taşı’ sloganıyla bu yıl ilk kez “Gençlik Merkezleri Arası Skeç Yarışması” düzenleniyor.

Giriş Tarihi: 17.5.2016 17:13 Güncelleme Tarihi: 17.5.2016 17:13
Gençler Değerlerimizi Sahneye Taşıyor

Bakanlığa bağlı 81 ilde faaliyet gösteren 220 Gençlik 'nden 693 ekiple 7 bin gencin yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın 81 il, 7 bölgede düzenlenen il ve grup yarışmaları tamamlandı.

14-29 yaş arasındaki gençler; değerler eğitimi konularından sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardımseverlik, doğruluk, dürüstlük, sabır, üretkenlik, güven, hoşgörü, alçakgönüllülük, empati, kanaatkârlık, çalışkanlık konulu, komedi ve dram türlerinde kendi yazdıkları senaryoları ile katıldıkları yarışmalarda, hem güldürdü hem de düşündürdüler.

Halka açık olarak düzenlenen yarışmalarda vatandaşlar da gençlerin performansını izlemek üzere salonlara akın etti. 81 ilde gerçekleştirilen il yarışmalarını birinci tamamlayan Gençlik Merkezleri; Mart-Nisan aylarında düzenlenen Grup Birinciliği Yarışmalarına katılma hakkı kazandılar.

7 bölgede Konya, Mersin, Şanlıurfa, Erzurum, Samsun, ve Edirne'de gerçekleştirilen Grup Yarışmalarında birinciliği elde eden Gençlik Merkezleri ise Gençlik Haftası'nda 18 Mayıs 2016 tarihinde saat:14:00'te ATO Congresium Ankara'da düzenlenecek ve ünlü oyuncuların jürilik yapacağı Finali'nde ter dökecekler. Jüri olarak; Engin Altan Düzyatan ve Diriliş Ertuğrul ekibi ile Ahmet Yenilmez, Çetin Altay, Hasan Kaçan, İsmail Hakkı Ürün, Ayşe Tolga jürilik yapacak.

Türkiye Finali hakkı kazanan Gençlik Merkezleri ekipleri ve oyunları ise şu şekilde;

İç Anadolu Bölgesi Birincisi: Çankırı Gençlik Merkezi, Ne Olacaksa Olsun Galan,

Akdeniz Bölgesi Birincisi: K.Maraş Gençlik Merkezi,Birden Bire

Güney Doğu Anadolu Bölgesi Birincisi: Kilis Gençlik Merkezi, Ver Elini İnsanlık

Doğu Anadolu Bölgesi Birincisi: Erzincan Gençlik Merkezi, Teknokolik,

Karadeniz Bölgesi Birincisi: Zonguldak Gençlik Merkezi, Yurttan Sesler Korosu

Ege Bölgesi Birincisi: İzmir Gençlik Merkezi, Alar,

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler Değerlerimizi Sahneye Taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN