Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGD’den Ümmet Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 28.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
AGD’den Ümmet Yürüyüşü
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şubesi tarafından Çanakkale zaferinin 100. yıldönümü nedeniyle ’Çanakkale Ümmet Yürüyüşü’ düzenlendi.
Sevgi Yolu Hisar Çarşı önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği Şubesi üyeleri, mehter takımı eşliğinde sloganlar atarak, yürüşe geçti. Grup, daha sonra Haceloğlu İşhanı’na kadar yürüdü. Bu arada, vatandaşlarda grubu alkış ve sloganlarda destek verdi.
Mehter takımının kısa süreli konseri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Öğrencilerin şiir de okuduğu yürüyüş sonrası AGD Kütahya Şube Başkanı Erol Taşkın bir basın açıklaması yaptı. Taşkın, "Çanakkale, bir ümmetin topyekün müdafaasıdır. Silahla, iman gücünün çarpışmasıdır. Düşmanın askeri gücü, kocaman topları, henüz sakalı bitmemiş Mehmetçiğin gözünü korkutmamış, gövdelerini siper ederek bu hayasızca akına dur demişlerdir. Bugün İslam coğrafyası uyduruk sınırlarla paramparça edilmişse, komşuluk ve kardeşlikler arasına kara mayınları döşenmişse, bize düşen görev yeniden ayağa kalkıp hakkı üstün tutmaktır. İnandığı değerler uğruna şehadeti göze alamayanlar, sınırlarını başkalarının çizdiği coğrafyalarda, kurallarını başkalarının koyduğu hayatlar yaşar" dedi. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGD’den Ümmet Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN