Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gördes Barajı Taşmasın Diye Su Bırakılacak

Giriş Tarihi: 19.2.2015 16:38
Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar ve yağmurların ardından su seviyesi 228 metreyi aşan Gördes barajından Cuma günü Gördes Çayı ve Marmara Gölü’ne su salınacağı açıklandı. Yapılan açıklamada, ayrıca, çay ve göldeki su seviyesi yükseleceğinden dolayı vatandaşların dikkatli olmaları istendi.
Manisa Valiliği, Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Gördes Barajı’ndan su bırakılmasının planlanması nedeniyle vatandaşları uyardı.
DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından valiliğe gönderilen yazıda, “Manisa İli, Gölmarmara İlçesi Gördes Barajı’nda; 18 Şubat tarihi itibariyle, su seviyesi 228,43 metre olarak ölçülmüştür. 20 Şubat Cuma gününden itibaren, değişkenlik arz edecek şekilde tahliye amacıyla baraj mansabındaki Gördes Çayı ve dolayısıyla Marmara Gölü’ne su bırakılması planlanmaktadır" denildi. Açıklamada ayrıca, "yöre halkının ve kum ocaklarının can ve mal emniyeti bakımından tahliye tamamlanıncaya kadar Gördes Çayı yatağına yaklaşmamaları, ayrıca Marmara Gölü’nde su seviyesi yükseleceğinden, maksimum su seviyesi olan 79,21 metre kotunun altında yer alan alanlardaki arazi işgallerinin önlenerek vatandaşların bu konuda uyarılması” istendi.
Manisa Valiliği’de, DSİ tarafından gönderilen yazı doğrultusunda vatandaşların can ve mal güvenliği bakımından dikkatli olmalarını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gördes Barajı Taşmasın Diye Su Bırakılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN