Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mir Sedrettin Karahan HDP Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 15:28
Mir Sedrettin Karahan HDP Mardin Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
Ortadoğu’da özellikle Irak ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’yle aktif faaliyet yürüten Av. Mir Sedrettin Karahan, Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) Milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.
Av. Mir Sedrettin Karahan, 7 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlerde HDP’den Mardin Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Karahan, Ortadoğu’da özellikle Irak ve Bölgesel Kürt Yönetimi’yle aktif faaliyet yürüten biri olarak biliniyor.
KARAHAN KİMDİR?
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde doğan Karahan, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Özel hukuk alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlayan Karahan, Reşithan hukuk ve danışmanlık bürosunda hukukçu işveren ve yönetici avukat olarak çalıştı. Başta Türkiye olmak üzere ABD, Almanya, Azerbaycan, Irak ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde aktif olarak faaliyet gösterdi. Faaliyet alanları çerçevesinde BMB United Group Irak CEO’luğu, Mawlawi Cement Company Yönetim Kurulu üyeliği, Roysan Group Yönetim Kurulu Başkanlığı, Reşithan-İnam Azerbaycan Consulting Group Yönetim Kurulu Başkanlığı, çeşitli banka, kamu kurum ve kuruluşlarının hukuki danışmanlığı bulunuyor. Büyük Kulüp Derneği, Turizm Yazarları Derneği, Cihannüma Derneği, Mardinliler Derneği, Hukukçular Derneği olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda üye ve yöneticilik yaptı.
Evli ve 4 çocuk babası olan Karahan, Kürtçe , Türkmence, Farsça ve orta seviyede İngilizce biliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mir Sedrettin Karahan HDP Mardin Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN