Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Öğrencilerden Yetim Öğrenciler Yararına Kermes

Giriş Tarihi: 19.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:49
Minik Öğrencilerden Yetim Öğrenciler Yararına Kermes
’de Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, ’Sınıfça birlik olduk bir yetime kardeş olduk’ sloganıyla yetim öğrenciler yararına kermes açtı.
İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ’Her sınıfın bir yetim kardeşi var’ projesi kapsamında Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, yetimler yararına kermes düzenledi. Düzenlenen kermeste öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler davetlilere ikram edilerek yetimlere katkı sağlandı.
Okul kantininde düzenlenen kermese okul Müdür Eyyüp Değer, Yetim Birimi Sorumlusu Elif Dağ, sınıf öğretmeni ve veliler katıldı. Yetim öğrenciler yararına 4/A sınıfı öğrenci öğretmen ve velileri tarafından düzenlenen kermeste satışa sunulan yiyecekler öğrenci velileri tarafından hazırlandı.
Düzenlenen kermesin açılışında bir konuşma yapan okul Müdürü Eyyüp Değer, "Öncelikle böyle hayırlı bir etkinlik düzenleyen sevgili öğrencilerimizi ve öğrenci velilerimizi, okul idareci ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Yetim öğrenciler hepimizin çocukları, bizler çocuklarımıza gösterdiğimiz ilgi ve şefkatin fazlasını onlara göstermeliyiz. İnancımızda da yetim çocukların özel bir yeri vardır. Bu tür sosyal etkinlikler toplumun dayanışma ve kaynaşmasına da önemli katkılar sağlamakta. Sevgili öğrencilerimizin paylaşma kültürünün gelişmesi açısından da anlamlı bir etkinlik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
Kermesi sınıf öğretmeni Davut Baydar’la birlikte düzenleyen okul temsilcisi ve aynı zamanda 4/A sınıf öğrencisi Zeynep Güneş, ’Her sınıfın bir yetim kardeşi var’ kampanyasına destek olmak için öğrenci arkadaşlarıyla birlikte kermes düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. Güneş, "İyilikte yarışan sınıflar her sınıfın yetim bir kardeşi var kampanyası kapsamında bu gün bu kermesi tertip ettik. Bizler sadece kendimizi düşünerek değil çevremizi ve içerisinde yaşadığımız toplumu da düşünerek hareket etmeliyiz. Dünyada bizim sahip olduğumuz imkanlara sahip olmayan birçok kardeşimiz var. Dünya üzerinde şuanda iki yüz milyon yetimden bahsediliyor. Sadece komşumuz olan Suriye’de beş milyon yetim olduğu biliniyor. Bu kampanya kapsamında gönüllü olan okulumuzdaki her sınıfımıza bir kumbara konularak ve öğrenciler kendi aralarında yetimlere para topluyoruz. 9 ay süren kampanyada her sınıfta karınca kararınca destek veriyor. Kampanyaya verdiğiniz destekten ötürü hepinize teşekkür ederiz" diye konuştu.
’Her sınıfın bir yetim kardeşi var’ kampanyası çocukların küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas alıyor. Bu proje, doğal afet, yoksulluk, hastalık gibi sebeplerle Türkiye’de anne/babasını kaybetmiş olan dört çocuğun eğitim, sağlık, barınma, gıda, giyecek gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için okul öğretmen, öğrenci ve velilerinin katkılarıyla sürdürülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Öğrencilerden Yetim Öğrenciler Yararına Kermes
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN