Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1915 müzesi, ödemiş'in beldelerini turluyor

Giriş Tarihi: 7.3.2013 10:45

Tarihin seyrini değiştiren Savaşları'nı Anadolu'ya anlatmak üzere yola çıkan Çanakkale 'ı, Küçük Menderes havzasını dolaşmaya devam ediyor.

Savaşı'ndan kalan kılıç, kama, askeri üniformalar, şehit ve gazi mektupları ve anılar, mermi kovanları, bombalar ve silah gibi objelerin yanı sıra mankenlerle de Çanakkale ruhunu yansıtan TIR Bademli ve Ovakent'in ardından gittiği Konaklı Beldesi'nde de ilgi ile karşılandı.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin organizasyonuyla Birgi ve Ödemiş'te Küçük Menderes turuna başlayan Müze TIR daha sonra da Tire ve Beydağ'da vatandaşlar tarafından gezildi.

ÇEVRE KÖYLERDEN ARAÇ SEFERİ

Son olarak Ödemiş'in beldelerinde halkla buluşan TIR'a Konaklı halkı büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerin büyük heyecan ve merakla gezdiği TIR'ın yakın köylerde yaşayan vatandaşlar tarafından da ziyaret edilmesi için Konaklı Belediyesi, Balabanlı ve Kazanlı köylerinden araç seferleri düzenledi.

Küçük Menderes havzasındaki yolculuğunu Bayındır ile noktalayacak Çanakkale 1915 Müzesi TIR'ının halkın ilgi odağı olduğunu ve gururla ziyaret edildiğini söyleyen ADD Ödemiş Şube Başkanı Hikmet Güriş, Çanakkale ruhunun günümüz şartlarında bir kez daha hatırlanmasının ve anılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale 1915 müzesi, ödemiş'in beldelerini turluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN