Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festivalde üzümler yarıştı

'da bu yıl ilk kez düzenlenen üzüm festivali, büyük coşkuyla kutlandı. Yapılan yarışmada jüri ilk üçe giren üzümleri seçmekte zorlanırken, üzüm üreticileri, geleneksel olarak sürdürülecek festival sayesinde ürünlerini dünyaya tanıtma fırsatı bulacak

Giriş Tarihi: 5.10.2014
Osmangazi Belediyesi tarafından Karabalçık mahallesinde bu yıl ilk kez düzenlenen 'Üzüm Festivali' büyük bir coşkuyla kutlandı. 18 üreticinin katıldığı yarışmada jüri, ilk üçe giren üzümleri seçmekte zorlanırken, yarışmada birinciliği Hasan Kaya, ikinciliği Alaattin Kaya, üçüncülüğü ise Halil İbrahim Çiçek kazandı. Karabalçık İlköğretim Okulu'nun bahçesinde düzenlenen festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, TRT İzmir Radyosu ses sanatçılarından Ali Çakar da, seslendirdiği türkülerle festivale katılanlara coşku dolu saatler yaşattı. Bu yıl 1'incisi gerçekleştirilen Üzüm Festivali'nin açılışında konuşan, Osmangazi Belediye Başkan Vekili Ünal Aksoy, Osmangazi Belediyesi olarak, tarımı korumak, çiftçinin, köylünün ekonomik durumunu iyileştirip, köyleri yeniden cazibe merkezi yapmak için bir çok çalışma yürüttüklerini söyledi.

BURSA ÜZÜMÜ DE MARKA OLACAK

Başkan Vekili Aksoy konuşmasında, "Bildiğiniz gibi, Ovaakça'da geleneksel hale gelen İncir Festivali ile ' Karası' olarak bilinen incirimizi dünyaya tanıtıyoruz. Bugün de, dünyanın en güzel üzümlerini yetiştiren Karabalçık köyümüzde bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Üzüm Festivali ile, Osmangazi'mizin bir başka zenginliğini daha dünya ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra geleneksel olarak her yıl gerçekleştireceğimiz festival ile, üzümümüzü tanıtmanın yanı sıra, üreticilerimizi teşvik etmek, birlikte projeler oluşturarak üzümümüzü de incirimiz gibi dünya markası haline getirmek istiyoruz. Köylerimiz, doğal ve organik dokusu ile sahip olduğumuz en güzel zenginliğimiz diye konuştu. Karabalçık Mahalle Muhtarı Kasım Çiçek de bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Üzüm Festivali'ne verdiği destekler için, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivalde üzümler yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN