Belediyeyi aile şirketine çevirdi

Ağaç katliamı ile tepki çeken CHP'li Yalova Belediye Başkanı Salman yeğenini özel kalem müdürü yaptı. Eski özel kalem müdürü ise eşini sekreter olarak işe yerleştirdi

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Belediyeyi aile şirketine çevirdi
Kavşak yapımı için yüzlerce ağacı kesince ülke gündemine oturan Yalova'nın CHP'li Belediye Başkanı Vefa Salman, bu kez de akrabalarını belediyede işe yerleştirdiği için tepkilerin hedefi oldu. Salman bir süre önce KKTC'de yaşayan amcasının kızı Özlem Salman'ı Yalova'ya getirerek 4 bin 500 TL maaşla Özel Kalem Müdürü yaptı. Başkan Salman 3 bin 500 TL maaş alan eski Özel Kalem Müdürü Eren Demirhan'ı ise Özel Kalem Müdür Yardımcısı görevine getirdi. Demirhan ise 2 bin TL maaşla eşi Melek Demirhan'ı kendisine sekreter olarak işe alıp, Özel Kalem Müdürlüğü'ne yerleştirdi.

GÜÇLÜ: MÜHENDİSLER SÜRÜLDÜ
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü Yalova Belediyesi'nin aile şirketine döndüğünü belirtti. Güçlü "Belediye belediyelikten çıkmış aile şirketi olmuş" diyerek tepkisini dile getirdi. Salman'ın 20 yıllık mühendisleri ilgisiz bölümlere sürerek çürümeye terk ettiğini belirten Güçlü "Salman, elindeki tecrübeli personeli Hal'e gece bekçisi yaptı, makinelere kilit vurdu. Böyle olunca da belediyede 1 liraya mal olacak işler dışarıda 10 liraya yaptırılmaya başlandı" dedi. Güçlü "Belediyenin kadrolu şehir planlamacısı varken, Bursa'dan bir şehir plancısına doğrudan teminler ile iş veriliyor. Daha da komiği bir imar durumuna imza atmadı diye şehir planlamacısı veterinerliğe yollanıyor. Çok merak ediyorum, seçim zamanı Salman'ın elinden tutup onunla gezen CHPli vekilimiz bunları görmüyor mu?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeyi aile şirketine çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN