Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hainle işbirliği yapanın bizim yanımızda işi yok

girişiminin ardından belediyelerde FETÖ temizliği başladı. 13 FETÖ’cüyü kapı dışarı eden Belediye Başkanı Edebali “Pensilvanya kuklalarının belediyelerde asla yeri yok” dedi

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Hainle işbirliği yapanın bizim yanımızda işi yok
'da belediyeler 16-25 Aralık darbe girişimi sonrası ağırdan aldığı FETÖ ile mücadeleyi bu kez sıkı tutuyor. Özelikle sosyal medya paylaşımlarında darbeyi öven ve FETÖ'nün savunuculuğunu yapan belediye personelinin ya işine son veriliyor ya da görev yerleri değiştiriliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı imzasıyla teşkilatlara gönderilen genelge ile teşkilatlardaki ve belediyelerdeki FETÖ mensuplarını ayıklama çalışmalarının "ivedilikle ve özenle" yürütülmesi istenmişti. Genelge sonrası Bursa'daki bazı belediyelerde temizlik çalışmaları başladı. Kurumlarına sızan FETÖ mensubu ve yandaşlarının belirlenmesi için çalışma yürüten belediye başkanları adeta dedektif gibi iz sürüyor. Belediyelerdeki temizlik operasyonlarında Belediyesi öne çıkıyor. Başkan İsmail Hakkı Edebali, göreve geldiğinden bu yana başlattığı FETÖ temizliğini girişiminin ardından daha da hızlandırdı. Belgelerle darbeye destek verdiğini ispatladığı aralarında müdürlerinde bulunduğu 13 personelin tamamını kapı dışarı eden Başkan Edebali, darbeci zihniyetin ve Pensilvanya kuklalarının halka hizmet kapılarında asla yerinin olmadığını söyledi.

MESAJLAR AFFEDİLMİYOR
Yıldırım Belediyesi, personelinin günlük yaşamlarından sosyal medya hesaplarına kadar her türlü ayrıntıyı mercek altına aldı. Devam eden çalışmalar kapsamında "Darbe yanlısı paylaşımlar" yaptığı belirlenen bazı kişiler ile toplantılara katıldığı anlaşılan şahıslardan 13 kişi belediyeden çıkarıldı. Belediyedeki temizlik çalışmalarının sürdüğünü ve bu nedenle çok fazla detay vermek istemediğini belirten Başkan Edebali, darbeci zihniyeti belediyede barındırmayacaklarını dil getirdi. Halkın üzerine kurşunların yağdığı, tankların sürüldüğü hain darbe girişimi ile uzaktan yakından ilgisi olan herkesin hak ettiği muameleyi göreceğini belirten Başkan Edebali "Bir şekilde bu hainliğe bulaşan ya da destek veren her kim varsa cezasını çekecek. Belediyeler halka hizmet eden mukaddes kurumlardır. Bu kurumlarda hainlere ve hainlerin destekçilerine asla yer yok" görüşünü dile getirdi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN 16 KİŞİNİN YERİ DEĞİŞTİ
Temizlik genelgesi doğrultusunda il ve ilçe belediyelerinde ayıklama çalışmaların yürütüldüğü öğrenildi. Taşeron işçiler ile birlikte yaklaşık 3 bin kişinin çalıştığı Büyükşehir Belediyesi'nden ise şu ana kadar sadece 16 kişi görevden alındı. Büyükşehir'de işten çıkarılmaların sürmesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hainle işbirliği yapanın bizim yanımızda işi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN