sınav giriş belgesi hakkında 'den önemli uyarı! 2019 KPSS ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte bilgiler

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yıl içerisinde belirli tarihlerde gerçekleştirilen için geri sayım sürüyor. Kamudaki çeşitli kurum ve kuruluşlarda memur olabilmenin hayaline sahip bireyler bir yandan çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında güncel bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Bu doğrultuda, 'KPSS ne zaman, hangi gün yapılacak?' sorusu Google üzeride en çok sorgulananlardan birisi durumunda. Öte yandan, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile KPSS sınav yerleri ve giriş belgesinin belli olduğunu ve erişime açıldığını belirtmişti. Peki, 2019 KPSS sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır? Haberimizin detaylarından merak ettiğiniz tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 10.7.2019 16:02 Güncelleme Tarihi: 10.7.2019 16:02
KPSS sınav giriş belgesi hakkında ÖSYM'den önemli uyarı! 2019 KPSS ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte bilgiler

Her yıl, belirli tarihlerde farklı kategorilerde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı için heyecan dorukta. Temmuz ayının ortalarına yaklaşırken, konuya yönelik sorgulamalar da artış gösterdi. Devlet memuru olarak çalışmanın hayaline sahip yüz binlerce birey, son çalışmalarını yaparken sınav hakkında da detaylı bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Bilindiği üzere, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce 2019 sınav giriş belgesi erişime açılırken, sınav yerleri de duyurulmuştu. Peki, KPSS giriş nasıl alınır?

2019 KPSS NE ZAMAN, HANGİ GÜN YAPILACAK?

Haberimizin detaylarından, KPSS'nin ne zaman ve hangi gün yapılacağını öğrenebilir, AİS sayfası aracılığı ile de sınav yerleri ve giriş belgesi sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İşte, konuya yönelik ayrıntılar;

ARKADAŞINA GÖNDER
KPSS sınav giriş belgesi hakkında ÖSYM'den önemli uyarı! 2019 KPSS ne zaman, hangi gün yapılacak? İşte bilgiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN