Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit kızlarının izinde etle tırnak gibi oldular

Özel harekatın kahraman şehitleri Kayserili ile , ve Ankaralı ’ın aileleri: Biz de şehit olan çocuklarımız gibi etle tırnak gibi olduk. Kızlarımız gibi bu vatan için şehit olmaya da hazırız

Giriş Tarihi: 15.7.2019
Şehit kızlarının izinde etle tırnak gibi oldular
15 Temmuz darbe girişiminde cuntacı alçakların helikopter ve F16'larla hedef aldığı Ankara Gölbaşı'daki Özel Harekat Daire Başkanlığı en büyük hasarı alan nokta oldu. Hainlerin attığı bombalarla 51 polis şehit oldu. 7 kadın özel harekat polisi o gece canlarını bombalara siper ederek destan yazdı. Komiser yardımcıları Cennet Yiğit, Kübra Doğanay, Gülşah Güler ve Seher Yaşar çağırılmamalarına rağmen desteğe koştu. Hiç düşünmeden şahadete birlikte yürüyüp darbecilere geçit vermediler. Özel harekatın kahraman şehitleri Kayserili Cennet Yiğit (23) ile Kübra Doğanay (23), Hataylı Gülşah Güler (24) ve Ankaralı Seher Yaşar'ın (24) aileleri, 15 Temmuz'un 3. yıldönümünde Cennet Yiğit'in baba ocağında buluştu. Şehit anneleri birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü. Aileler, "Biz de şehit olan çocuklarımız gibi etle tırnak gibi olduk. Kızlarımız gibi bu vatan için şehit olmaya da hazırız" dedi. İşte söyledikleri:

AY YÜZLÜ KIZIM, GÜL ŞEHİDİM
Huriye Yiğit Cennet'in annesi: Kızım nişanına bir ay kala şehit düştü. Acılarımız ve özlemlerimiz hep taze. Tek tesellimiz kızımın şehit olması. Alçak darbe girişimi bizden Cennetimizi aldı ama vatanımızı alamadı. Şimdi müebbet cezalar alıyorlar. Bu biraz olsun yüreğimize su serpiyor.


FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e 15 Temmuz'un 3. yıldönümünde ortak mektup yazarak tepkilerini dile getiren şehit babaları mektupta şu ifadelere yer verdi: "Amerika ve İsrail'in uşağı. Unutma ki seni Türkiye'ye karşı kullananlar işleri bitince bir kenara atacaklar. Hem sen hem de arkandakiler değil feriştahınız gelse Türkiye'yi yıkamayacaksınız. Yaptığınız kalkışmayla aslında bu milleti birbirine kenetlediniz. Ey alçak, bizim tarihimiz savaşlarla dolu. Bu millet bu günlere bileğinin hakkıyla savaşarak geldi. Bizler 15 Temmuz'da kızlarımızı şehit verdik, gerekirse biz de şehit oluruz. Zaten hepimiz doğuştan şehit adayıyız. PKK'ya atmadığınız bombaları bizim kızlarımızın üzerine attınız. Bir gün o bombalar inşallah senin ve yandaşlarının başında patlayacak. Ne mutlu ki bize şehit babaları olduk. Sen ise insanlık tarihi boyunca hem vatan haini hem de katil olarak anılacaksın..."Seher Yaşar'ın babası Veysel Yaşar: Kızımın en büyük hayali komiser olmaktı. Gazi Üniversitesi Maliye Bölümü'nü bitirdi. Ardından girdiği akademiyi bitirip özel harekata geçti. İşini çok seven mesleğine aşık biriydi. 13 Temmuz kızımın doğum günüydü. Doğum günü akşamı beraberdik. 15 Temmuz'da da şehit oldu. Biz 7 düvelle savaşmış bir milletiz. Dik durduk eğilmedik, vatanı hainlere bırakmadık. Bu ülkenin şehit olacak ne Seher'i ne Cennet'i ne Gülşah'ı ne de Kübra'sı biter. Doğuştan ölüme kadar hepimiz şehit adayıyız. Seher'in annesi Dilek Yaşar,: Artık biz bir aileyiz. Lütfen bu fotoğrafın altına kızlarımızı çok özlediğimizi yazar mısınız? Gülşah'ın annesi Emine Güler: Cesurun bakışı, korkağın kılıcından keskindir. Gülşah'ın vatan bakışları dert olsun hainlerin içine. Bu vatanın güzel kahramanı. Ay yüzlü kızım. Gül şehidim benim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit kızlarının izinde etle tırnak gibi oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN