Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için otomobillerini satıyorlar

Giriş Tarihi: 3.12.2014 10:55 Güncelleme Tarihi: 3.12.2014 16:15
Bedelli askerlik için otomobillerini satıyorlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun müjdesini verdiği , satışlarını hareketlendirdi.

Başbakan Davutoğlu, yaklaşık 700 bin kişiyi kapsayan bedelli askerlik için müjdeyi verdi. Bedelli askerlikten faydalanabilmek için ise 2 önemli şart bulunuyor. Birincisi; en az 28 yaşından gün almış olmak, ikincisi ise 18 bin TL para ödemek. İşte ten yararlanmak isteyenlerin ikinci şartı yerine getirmek zorunda olması piyasaları da hareketlendirdi. Bu anlamda askerliğin etkileyeceği en önemli pazarın ise ikinci el otomobil pazarı olması bekleniyor.

Bedelli askerlik müjdesiyle birlikte dün hemen internet sitelerinde "bedelliden acil oto", "bedelli askerlik nedeniyle sahibinden satılık otomobil" ilanları başladı. Önümüzdeki günlerde bu ilanların daha da artması beklenirken, bu durumun fiyatlarını bin - 2 bin lira geriletebileceği tahmin ediliyor.

Sektör yetkililerine göre; bedelli adayları, otomobil kredileri ihtiyaç ve bedelli askerlik kredisinden daha avantajlı olduğu için otomobillerini ilk önce elden çıkarıyorlar. Askerlik bedelini yatırdıktan sonra da tekrar otomobil almayı planlıyorlar. Bedelli askerliği sadece adaylar değil, otomobil almak isteyenlerin de beklemesinin bu pazarın ciddi hareketlenmesine neden olacağı belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bedelli askerlik için otomobillerini satıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN