Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mercedes-Benz tarihin en yüksek ını gerçekleştirdi

Mercedes-Benz Direktörler Kurulu Başkanı 'in açıklamalarına göre şirket 2015 yılında tarihinin en yüksek üretim ve rakamlarına ulaştı.

Giriş Tarihi: 29.1.2016 13:44 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 14:25
Mercedes-Benz Türk tarihin en yüksek satışını gerçekleştirdi
"2015'TE YAŞADIĞIMIZ ZORLAYICI ŞARTLARA RAĞMEN HEDEFLERİMİZİN ÜZERİNE ÇIKMAYI BAŞARDIK"-

Mercedes-Benz Direktörler Kurulu Başkanı 2015 yılını değerlendirerek şu açıklamayı yaptı: "2015, zorlukların yılıydı. Geriye baktığımızda, bu zorlukların üstesinden geldiğimizi ve hedeflerimizi aştığımızı gururla görüyoruz. Sonuçta, 2015 yılı Mercedes-Benz Türk tarihinin en başarılı yılı oldu. En yüksek hacmimizi, en yüksek üretim adetlerimizi ve en fazla ihracatı gerçekleştirdik. Bu başarıya çalışanlarımızın ve yetkili bayilerimizin üstün katkıları sayesinde ulaştık."


"ÇALIŞAN SAYIMIZ 2015 YILINDA YÜZDE 8 ORANINDA ARTTI''

2015 yılının diğer önemli gelişmelerinin, 80 milyon Avro tutarındaki, Hoşdere Fabrikasının 20. yıldönümü ve Küresel IT Hizmet Merkezi'nin açılışı olduğuna değinen Seeger,"Çalışan sayımız 2015 yılında yüzde 8 oranında artarak 6 binin üzerine çıktı. Bu ciddi artış, özellikle Mercedes-Benz araçlarına olan talebi, üretim adetlerimizdeki yükselişi, inovasyon ve geleceğe yönelik yeni teknolojilerin geliştirilmesi amacıyla artırılan geliştirme çalışmalarımızı yansıtıyor. İş yaşamında kadınlara verdiğimiz önem sonucunda farklı kademelerde çalışan kadın sayısını artırmaya devam ettik. Bunun sonucunda beyaz yaka kadın çalışanlarımızın sayısı 2015'te bir önceki yıla oranla yüzde 10 yükseldi'' dedi.


Türkiye'de topluma katkılarını 2015'te de artırmaya devam ettiklerini ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerini daha da geliştirdiklerini ifade eden Seeger sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her Kızımız Bir Yıldız' projemizde mezun kız öğrencilerimizin sayısı 3 bin 500'e yükselirken mevcut öğrenci sayımız bin 200 oldu. 'MobileKids' trafik eğitim projemizde de sevindirici gelişmeler kaydettik. 2013 yılından bu yana trafik eğitimi alan 7-14 yaş grubu öğrenci sayısı 10 bini aştı. 'EML'miz Geleceğin Yıldızı' projemiz kapsamında ise 23 meslek lisesinde otomotiv laboratuvarı yenilendi. Bu sayıya 2016 yılında 6 okul daha ekleyeceğiz.

Tüm bu projelerimizi ve ulaştığımız sonuçları dikkate aldığımızda, 2015'in mükemmel bir yıl olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. 2015 yılında elde ettiğimiz başarıyı, geleceğe yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı olarak görüyoruz.2016, tüm ürün gruplarımızda yeni rekorlar getirecek yeni ürünlerin yılı olacak. Bu ürünlerimizle Türkiye pazarındaki konumumuzu daha da güçlendireceğiz. Özetle: Emin adımlarla ilerliyoruz.''

" FABRİKAMIZDA BU GÜNE KADAR ULAŞILAN EN YÜKSEK ÜRETİM HACMİ GERÇEKLEŞTİ"

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası Direktörü Prof. Dr. Frank Lehmann "2015'te Aksaray Fabrikamızda 19 bin 688 kamyon ürettik. Bu fabrika tarihimizin en yüksek üretimidir. Ayrıca 2015'te fabrika yatırımlarımıza da hız kesmeden devam ettik" dedi.

Öte yandan, 2015 yılında 954 kamyon ihraç eden Mercedes-Benz Türk'ün 2001 yılında başlayan kamyon ihracatı, toplamda 32 bin 454 adede yükseldi.

SÜER SÜLÜN: "KAMYON PAZARININ 14 YILDIR, OTOBÜS PAZARININ İSE 48 YILDIR LİDERİYİZ."


Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü "19.060 adetlik rekor kamyon satışımızla 2015'te de aralıksız 14. kez Türkiye 6 ton ve üzeri kamyon pazarı lideri olduk. 2015 aynı zamanda tarihimizin en yüksek kamyon satış adedine ulaştığımız yıl oldu. Türkiye ve otomotiv sektörü için hareketli bir yıl olan 2015'te otobüs ve kamyon pazarları seçimlerin ve ekonomik belirsizliklerin etkisiyle hızlı değişimler yaşadı. Mercedes-Benz Türk olarak bu ortamda verdiğimiz kararların iyi sonuçlarını almak bizi gururlandırıyor.

2015'te Mercedes-Benz şehirlerarası ve belediye otobüsü yurtiçi satış hacmi 991 adet olarak gerçekleşti. Böylece Mercedes-Benz yine Türkiye otobüs pazarının en çok tercih edilen markası oldu. 2016 yılında başarı çizgimizi sürdürerek yeni rekorlara ulaşmayı planlıyoruz" dedi.

ŞÜKRÜ BEKDİKHAN: "MERCEDES-BENZ OTOMOBİL SATIŞLARINDA BİR REKOR YILI DAHA GERÇEKLEŞTİ."


Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörü 2016 için " Müşteri memnuniyeti ve büyümeye odaklı, motivasyonu her zaman en üst seviyede olan bayilerimiz, satış ve pazarlama organizasyonumuzla birlikte 2016 yılında en az geçtiğimiz yılın performansını sergilemeyi hedefliyoruz. Ancak gerek küresel piyasalardaki belirsizlikler ve gerekse döviz ve faiz piyasalarındaki hareketlilik, 2016 pazarının gelişiminde ana etkenler olarak kalacağından, iyimser bir tedbirlilikle gelecek dönem planlarımızı oluşturacağız."2015 yılında Türkiye'de otomobil pazarı bir önceki yıla göre % 24 büyüyerek 725.596 adede ulaştı. Aynı dönemde Mercedes-Benz otomobil satışları %31 artarak yeni bir rekor olan 30.333 adede yükseldi.

Mercedes-Benz kompakt modellerin (A- ve B-Serileri, CLA ve GLA modelleri) satışları %37 ile Mercedes-Benz otomobil satışlarında en yüksek paya sahip oldu. Türkiye'de en çok satılan Mercedes-Benz modeli yeni C-Serisi, 10.500 adet ile markanın otomobil satışlarının %35'ini oluşturdu. Toplam Mercedes-Benz otomobil satışlarının % 87'si ise 1,6 litre motorlu araçlardı.

2016'da en yeni teknolojilerin yer aldığı yeni Mercedes-Benz E-Serisi'nin yansıra yeni C-Coupé, SLC ve GLS satışa sunulacak. Ayrıca yeni smart fortwo ve smart forfour modelleri de Türkiye pazarına tanıtılacak.

TUFAN AKDENİZ: "MERCEDES-BENZ 2015'İ SPRİNTER VE VİTO SATIŞLARINDA REKORLARLA KAPATTI."

Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar Pazarlama ve Satış Türkiye Müdürü gelecek yıl için "Hafif ticari araçlardaki başarı çizgimizi sürdürmeyi ve 2016 yılında da yeni bir satış rekoru gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" açıklamasını yaptı.

2015 yılında Türkiye hafif ticari araç pazarı 2014'e göre % 35 oranında büyüme kaydetti. Mercedes-Benz hafif ticari araç satışları ise % 8 oranında artarak 8.440 adede yükseldi. Bu satış hacmi 5.363 adet Mercedes-Benz Sprinter ve 3.077 adet Mercedes-Benz Vito'dan oluşurken, Vito satışları yeni bir rekor kırdı.

İKİNCİ EL ARAÇLARDA SATIŞ HACMİ BÜYÜMEYİ SÜRDÜRDÜ VE YENİ BİR REKORA ULAŞTI

Otobüs, kamyon, hafif ticari araç ve otomobil satışlarından oluşan ikinci el satış hacmi, 2015 yılında da büyüme trendini sürdürerek 4.298 adede ulaştı. Bu, Mercedes-Benz Türk'ün ikinci el araç ticaretine başladığı 2009 yılından bu yana kaydedilen en yüksek satış hacmi oldu.

2015, MERCEDES-BENZ FİNANSAL HİZMETLER'İN EN BAŞARILI YILI OLDU

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler 2015 yılında 6,7 Milyar TL'lik bir portföy büyüklüğüne ulaşarak tarihinin en yüksek iş hacmine ulaştı. Şirket böylece Türkiye otomotiv finansmanı piyasasında en büyük portföye sahip oldu.

2015'te Türkiye'de satılan Mercedes-Benz marka araçların % 55'ten fazlası Mercedes-Benz Finansal Hizmetler tarafından kredilendirildi. Sadece müşterilere ihtiyaç duyulan kredileri vermekle kalmayan şirket, sigorta hizmetleri de sundu. Mercedes-Benz Türk tarafından 2015 yılında satılan otobüs, kamyon, hafif ticari araç ve otomobillerin % 30'u Mercedes-Benz Finansal Hizmetler tarafından sigortalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mercedes-Benz Türk tarihin en yüksek satışını gerçekleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN