Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yasakları 'yi kötü vurdu!

Alman otomotiv devi , yasakları ve 'in ağırlaştırdığı gümrük vergileri yüzünden ayındaki global satışlarının yüzde 2 düştüğünü açıkladı.

Giriş Tarihi: 14.6.2018 11:24 Güncelleme Tarihi: 14.6.2018 11:33
Dizel yasakları BMW'yi kötü vurdu!

BMW'den yapılan açıklamada, şirketin dünya genelindeki satışlarının Mayıs ayında yüzde 2.1 kayıpla 204 bin 401 adete gerilediği belirtildi. Yaşanan düşüşte Çin'in ağırlaştırdığı gümrük vergilerinin yanında Almanya'nın Hamburg kentinde başlayan dizel yasağı etkili oldu.

YASAK DİĞER ŞEHİRLERE DE YAYILACAK

Almanya, Hamburg kentinde bazı ana caddelere eski model dizel araçların girişini yasaklamıştı. Yasağın önümüzdeki dönemde diğer şehirlere de yayılması bekleniyor.

SATIŞLAR YÜZDE 14 AZALDI

Almanya özelindeki bu yasak şirketin kendi ülkesindeki satışlarını çok daha sert bir şekilde vurdu. BMW'nin Almanya satışları geçtiğimiz ay yüzde 14 oranında geriledi.

BMW, Çin'de yaşanan kaybını ülkedeki fabrikalarını yenileyip X3 modelini ABD'den ithal etmek yerine ülkede üreterek çözmeye çalışacak.

X3 SİPARİŞLERİ CANLANDIRACAK

Öte yandan Çin'in 1 Temmuz'dan sonra ithal otomobillerdeki vergileri yüzde 25'ten yüzde 15'e düşürecek olmasının X3 siparişlerini yeniden canlandırması bekleniyor. BMW'nin Satış direktörü Pieter Nota, üç ve dördüncü çeyreklerde bu model genelinde hızlı bir satış artışı beklediklerinin altını çizdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dizel yasakları BMW'yi kötü vurdu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN