Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şafak Sezer: Devletten değil halktan korkuyorum

Giriş Tarihi: 27.7.2014

Oyuncu Şafak Sezer, Gezi eylemlerine katıldığı için kahraman, Başbakan'ın iftar yemeği ve vizyon toplantısına katıldığı için hain ilan edildi. Bugüne kadar sustu, ilk kez konuştu

Şafak Sezer, oyunculuğu ile kendinden söz ettiren bir oyuncu. Ancak son günlerde gündemde olmasının gerekçesi farklı. Gezi olaylarının ilk gününde eyleme destek veren ve bir kesim tarafından kahraman ilan edilen oyuncu, Başbakan Erdoğan'a verdiği açık destekle bu kez döneklikle suçlandı. Bugüne kadar eleştirilere sadece Twitter üzerinden cevap veren Şafak Sezer, ilk kez suskunluğunu bozdu. Sezer ile sanat dünyasından sosyal medyaya, linç kültüründen Gazze çıkarmasına kadar her şeyi konuştuk.

- Hayran kitlen mi değişiyor? Neler oluyor?
- Elhamdülillah bir kimliğim var benim, müslümanım. Bazıları şov, bazıları para olarak görüyor olabilir bu kimliği. Ama bana göre para, objelerin yer değiştirmesine yarayan bir kağıt parçası. Bu meslekte benim gibi iş yapıp da parasının kıymetini bilmeyen çok az insan vardır. Ben kazandım ve yedim. Bir tane evim var işte.

- Evi yedi milyon liraya aldığın doğru mu?
- Yedi milyona buradan 30 tane villa alırsın. (gülüşmeler) Yedi milyon bir eve verirsem akrabalarım, arkadaşlarım evden çıkmaz Bu evi aldığımda 2010 senesinde Türk Malı dizisi ve bir telefon reklamında oynuyordum, bir şey biriktirebildim. Ondan beri de beli doğrultamadık. Son dönemde bel de gitti, disk kayması oldu.

- Kaymayı birçok alanda yaşadın gibi. Mesela Gezi'den bir Gazze nasıl çıktı?
- Tekbir! (gülüşmeler)

- Gezi-Gazze konusunda tercih mi yaptın?
- Asla. Dost gibi konuşalım... Ben de geriliyorum abi, bir gazeteye konuştuğumda. Kalabalık herkesi rahatsız eden bir şey, ister istemez elin, ayağın, hareketlerin değişir. Gezi olaylarında trafiği durduğumda, yeğenim Cenk beni çekmiş, yüzüm bembeyaz. Öyle bir sinir yapmışım ki durup dururken. (Gülüşmeler)

- Kalabalıkta kendini mi kaybediyorsun?
- Kendini bir anda kahraman hissediyorsun. Ta ki gazı yiyene kadar! Sonra çimlerdesin, 'Baba ölüyoruz' diye...

- AK Parti iftarına katıldın ve bu tepki çekti.
- AK Parti iftarlarına 2009'dan beri katılıyorum. Kılıçdaroğlu'nun yemeğine de katıldım. Ülkü Ocakları çağırınca onlara da gidiyorum. Gezi'de "Hükümet istifa" diye bağırmadım ve ne yaptıysam arkasındayım. Özür dileyecek hiçbir şey yapmadım. Başbakanımıza gittiğimizde beni görünce güldü, ben de güldüm. "Ağaç için yürüdük ama iş başka bir yere gitti Başbakanım" dedim. "Anladınız mı?" dedi. "Anladık" dedim. Ağaç için yürüyüp yerdeki kaldırımı söken, polise kaya söküp atanla işim olmaz. İlk güne halktan-devletten hiç kimse bir şey demiyor ki? Ben Gezi Parkı'ndayken hükümet bana bu kadar muhalefet yapmadı. "Çok seviyorduk, seni orada görünce üzüldük" dediler, o kadar. Üçüncü günü taşlar, ölümler olunca başka bir yere gitti iş.
ARKADAŞINA GÖNDER
Şafak Sezer: Devletten değil halktan korkuyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN