Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biraz gariplikten zarar gelmez

Yeni yılda otobüs koleksiyonu yapabilir veya Ay'a tatil köyü kurabilirsiniz. Eğer felaketlerden korkuyorsanız yer altında ev de satın alabilirsiniz. Ya da doğru bir hayvan seçimi ile milyoner olmanız da mümkün...

Giriş Tarihi: 4.1.2015
Biraz gariplikten zarar gelmez
Her yılın sonunda tüm ajanslar geride bıraktıklarımızı derleyen dosya haber yayımlar. Maalesef 2014'ten geriye acı, gözyaşı ve kan kaldı. Suriye'de savaş bitmedi. IŞİD bölgemizi, Boko Haram Afrika'yı, Taliban Asya'yı kana buladı. İsrail, Gazze'yi vurdu. Ukrayna krizine çözüm bulunamadı. Ebola virüsü 7 binden fazla kişinin ölümüne neden oldu. Yaşanan doğal afetler nedeniyle binlerce kişi hayatını kaybetti. Sıra 2015'te. Umarım yeni yılda kimse 2014'ü aramaz. 2014'ü geride bırakırken dünyanın dört bir yanındaki garip hikayeleri derledik. İşte en tuhaf restoranlar, işler, öngörüler, hobiler ve dahası...

Felaketlerden korkanlar
için sığınak evler

Temennimiz 2015'in huzur ve sağlık getirmesi ama bilim dünyasından geleceğe dair bazı iç karartıcı uyarılar da yok değil. İngiliz astrofizikçi Stephen Hawking, yapay zekanın insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulundu.
Hollandalı bilim kadını Nell Watson, "Yapay zeka çalışmaları nükleer faaliyetlerden daha tehlikeli. Kontrol sağlanmazsa robotlar dünyayı değiştirmeyi düşünebilir" öngörüsünde bulundu.
Oxford Üniversitesi'nden profesör Carl Benedikt Frey'in öncülüğündeki ekip, robotların devir alacağı işler nedeniyle İngiltere'de 10 yıl içerisinde 10 milyon kişinin işsiz kalacağını öngördü.
Avrupa Polis Teşkilatı Europol'a göre, ilk online cinayet çok yakında işlenecek. Hackerlar, kalp pilleri gibi akıllı sağlık ekipmanlarını hedef alacak.
NASA'dan yapılan uyarıda "Gelir adaletsizliğinin giderek artması ve dünya kaynaklarının hızla sömürülmesi nedeniyle modern medeniyet, gelecek on yıllar içinde çökecek" denildi.
Kötü senaryolara inananlar soluğu ABD'nin Kansas eyaletinde almalı. Concordia bölgesinde olası nükleer savaşa veya diğer felaketlere karşı yerin altına sığınak şeklinde lüks evler inşa edilmeye başlandı. Daireler, 70 kişinin beş yıl boyunca hayatta kalabileceği şekilde yiyecek ve içecek stoğu ile donatıldı.

Ay'a tatil köyü
kurabilirsiniz

Yeni yılda iş değiştirmek isteyenler İngiltere'ye gidebilir. Kraliçesi 2. Elizabeth'in sarayında ziyaretçilerin attığı sakızları toplamak için temizlik görevlisi aranıyor. Yarı zamanlı iş için yıllık 16 bin sterlin (57 bin TL) maaş ödenecek.
Hengameden kurtulmanın yolunu arayanlar için doğru adres İskoçya olabilir. Yaşamın olmadığı Inchcolm Adası için yönetici aranıyor. Sekiz aylık mesai karşılığında 20 bin sterlinden (72 bin TL) fazla maaş teklif ediliyor.
Yeni yılda yatırımı abartmayı göze alanlar Dünya'dan 384 bin 403 kilometre uzağa bir tatil köyü kurabilir. Fransız gayrimenkul firması Terresens, Ay'a tatil köyü kuracaklarını açıkladı. 2030'da hayata geçirilecek proje için 10 yatırımcı aranıyor. Ancak her girişimciye düşen ödenek 5 milyon euro olacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Biraz gariplikten zarar gelmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN