Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal medya podyumunun ünlüleri

Ne tasarımcı, ne de mankenler... Fakat profesyonel fotoğrafçılarla çalışıyor, markalarla işbirliği yapıyor, dünyanın en önemli moda haftalarında boy gösteriyorlar. Instagram’da milyonlarca takipçiye sahip olan moda blogger’ları defilelerde artık ön sıraların yegane sahibi

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Sosyal medya podyumunun ünlüleri

Sonbahar gelince hava soğuyor, yazlıkçılar şehre dönüyor, kültür sanat etkinlikleri hız kazanıyor. Fakat olup bitenin sadece bu kadarla sınırlı olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Modayı yakından takip edenler için eylül ayı bir sonraki senenin tarzına ışık tutan moda haftalarının dizi dizi sıralandığı bir ay olması sebebiyle önemli. New York'la başlayan bu yoğunlaştırılmış program Londra, Milano ve Paris'le devam ediyor. Gelecek yaz neler giyileceğini görmek, hangi trendlerin öne çıkacağını öğrenmek için sabırsızlıkla beklenen bu moda haftalarını sadece tasarımcı ve modeller takip etmiyor. Son yıllarda bu buluşmaların en mühim misafirleri sosyal medyanın marifetlerinden faydalanarak kitleleri peşlerinden sürükleyen moda blogger'ları. İşte tüm moda haftalarında hem defilelerde hem de şehir sokaklarında havalı pozlar vererek boy gösteren en ünlü blogger'lar.

YILDIZDAN FARKSIZLAR
Bu blogger'lar ünlü yıldızlardan farksız bir hayat sürüyor. Çoğu özel uçakla seyahat ediyor. Dünyayı gezdikleri yetmezmiş gibi gittikleri yerin en lüks otelinde kalıyorlar. Sadece kaldıkları değil, buluştukları yer de beş yıldızlı oluyor. Mesela Paris'te bir araya geldikleri mekan Plaza Athenee Oteli. Odalarında şampanya, çikolata ve sürpriz hediyelerle karşılanan blogger'lar modaevlerinin kendilerine hediye ettiği şık kıyafetleri giyiyorlar.

KrIstIna Bazan (2,4 milyon takipçi)
ŞARKICI OLMA YOLUNDA
22 yaşında. 2011'de girdiği güzellik yarışmasında İsviçre'nin en güzel kızı seçildikten sonra ünlendi. Ünlü markalara modellik yaparak dünya çapında tanındı. Aynı zamanda fotoğrafçısı olan sevgilisiyle 2016'nın moda haftalarında da yerini alan Kristina, blogunda sergilediği kıyafet kombinasyonlarının yanı sıra hazırladığı makyaj ve saç bakımı videoları ile de takipçi sayısını her geçen gün artırıyor. Yakın zamanda Out adında bir single çıkaran Bazan şansını müzik dünyasında da denemeye kararlı.

CamIla Coelho (4,9 milyon takipçi)
MAKYAJLA ÜN KAZANDI
28 yaşında. Portekizli. Amerika'da yaşıyor. Evli. 2011'de açtığı blogunda önce makyaj videoları paylaşan Coelho kısa zamanda moda dünyasında kendine yer edindi. Sokak tarzını şık parçalarla birleştirerek yansıtan blogger tüm moda haftalarını gezdi.

Negin Mirsalehi (4,1 milyon takipçi)
TUTKUSU ÇANTALAR
Negin Mirsalehi 28 yaşında. Hollanda'da yaşıyor. Instagram'da 3,4 milyon takipçisi var. Dört yıldır blogger'lık yapan Mirsalehi'nin idolü Olivia Palermo. En büyük tutkusu ise çantalar.

ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medya podyumunun ünlüleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN