toksik ve içeriyor

Giriş Tarihi: 20.6.2013 16:58 Güncelleme Tarihi: 9.6.2016 13:59

Market raflarında bulunan ‘bitkisel yağ' ibareli ürünlerde kullanılıyor. Doktorlar, bu yağda toksik ve olduğunu belirtiyor.

Kanser türlerinin yüzde 40'ının beslenme ile bağlantılı olduğu vurgulanıyor. Ayrıca beslenme bozukluğunun bağışıklık sisteminin iyi çalışmamasına neden olduğu; bedeni koruyan hücrelerin üremesinin yeterli hammadde bulunmadığı için yavaşladığı ve kanser oluşturduğu dile getiriliyor.

Aile dergisi Moral Dünyası'nın haberine göre doktorlar, ndan uzak durmayı tavsiye ediyor. Ürünün 'bitkisel yağ' ibareli yiyeceklerin büyük bölümünde kullanıldığını aktarıyor. Palmiye yağının tercihinde sıcağa dayanıklı olması, uzun vadede yararlanılmasının rol oynadığını vurguluyor.

Palmiye yağının toksik ve olduğunu bildiren Dr. Muammer Yıldız, "Bu ürünü ihtiva eden yiyeceklerden kaçınılması gerekir. Daha bu yağın kullanımı men edilmedi ancak yapılan baskılarla Avrupa Birliği, palmiye yağı bulunan gıdalarda bunun açıkça yazılması için bir yasa çıkardı. Bundan evvel tek 'bitkisel yağ' yazıyorlardı. Şu unutulmamalı bir üründe 'bitkisel yağ' ibaresi varsa çoğunlukla palmiye yağıdır." diyor.

Doktorların gıda ürünleri ile ilgili uyarıları şöyle:

-Şeker ve türevlerini (nişastalar, karbonhidratlar) hayatınızdan çıkarmaya çalışın.
-Brokoli tüketin. Brokoli içinde kanserin metastaz yapmasını önleyen bir madde var.
-Brokoli ve diğer sebzeleri tüketirken bunları suda kaynatmayın. İçinde faydalı olan her şeyi suyuyla atarsınız. Tüketirken ağır buharda pişirin. Yağını da sonradan ilave edin.
-Yağları pişirmeyin. Yakmayın. Üzerinden duman çıkan bir yağ toksiktir. Sıcaklık yağların kimyasal yapısını değiştirip onları zehirli hale getirir. Yağı mümkünse pişmenin son aşamasında ekleyin.
-Kanınızda bulunan bakırı minimuma indirin. Bunun için ıspanak tüketin.
-Kızartmalardan uzak durun. Palmiye yağı ve ayçiçek yağını kullanmayın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Palmiye yağı toksik ve kanserojen içeriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN