Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saç ektirecekler dikkat!

Saç ekiminin basit bir işlem olmadığı belirten Dr. Yetkin Bayer, bu işlemin mutlaka doktor eşliğinde yapılması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13.10.2014 17:30
Özellikle işlem sırasında mutlaka doktorun bulunmasının altını çizen Bayer; "Saç ekimini gerçekleştirecek doktor, işlemin başından sonuna kadar operasyonu gerçekleştirmek zorundadır. Anestezi, saç köklerinin yerleştirileceği kanal açma işlemi bizzat doktor tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde saç ekimi sonrası tıbbi komplikasyonlarla karşılaşmanız olasılığı artar" dedi.

İNTERNETTEKİ "ÖNCESİ-SONRASI" FOTOĞRAFLARA ALDANMAYIN

İnternet ortamındaki kandırmacalara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Dr. Yetkin Bayer şunları söyledi;

İnternet sitelerinde yayınlanan öncesi ve sonrası fotoğraflara aldanmayın. Çünkü zaten hastaya dair bu görüntülerin yayınlanması yasalarla engellenmiştir. Bu fotoğrafları yasak olmasına rağmen yayınlamayı göze almış kurum ve kuruluşlar ticari amaçla size yaklaşmaktan çekinmeyecektir. Sanal ortamda söylenen övücü, abartılı, süslü sözlerin ve gösterilen fotoğrafların yeterince güvenilir olmadığına dikkat edin.

Saç ekimi için size Garanti Belgesi vereceğini söyleyenlere inanmayın. Çünkü bu da yasal değildir ve tamamen ticaridir. Bu belgenin hiçbir hukuksal dayanağı yoktur. Sizi yaptığı işle değil, kağıt parçasıyla ikna etmeye çalışanlara dikkat edin.

ÖNEMLİ TAVSİYELER

Dr. Yekin Bayer; Saç ektirmeyi düşünenlere ayrıca şu önemli tavsiyelerde bulundu;

-Aklınıza gelen her soruyu doktorunuza sorun. Doktor ekim öncesi sizi bilgilendirmek durumundadır.
-Mümkünse birden fazla yerden görüş alın. Bu sizin alternatifleri kıyaslamanızı sağlayacak ve en iyisini seçmenize yarayacaktır.
-Mümkün olduğunca çok fotoğraf görmek isteyin. Size fotomontajlı değil gerçek hasta resimleri gösterdiklerinden emin olun.
-Size ekim sonrası nasıl görüneceğinizi bilgisayar programı ile sunanlara inanmayın. Bu gerçekçi değildir.
-Saç muayenesi sonucu söylenen kök sayısı hakkındaki rakamları değerlendirmeye almayın. Çünkü sizi ikna etmek için abartılabilir. Birçok saç ekimi yapan ekibin, başarılı reklâm ve pazarlama yöntemlerine karşın, size referans gösterecek yeterince hastaları olmadığını göreceksiniz.
-Beklentilerinizi sınırlı tutun. Bu sizin gelecekteki memnuniyetinizi artırır, ama fazlasını isteyin, bu da sizin alabileceğinizi artırır.
-Her bir kıl telinin ne denli önemli olduğu bilincini taşıyan ve prensip edinen doktora ekim yaptırın.
-Saç ekimi yapılacak ortamın lüks olmasından etkilenmeyin. Ortamın hijyenik olması ve doktorunuzun deneyimli olması en önemeli unsurdur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç ektirecekler dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN