SGK borcu yoktur belgesi almak artık çok kolay

SGK internet sitesi sayesinde, SGK ve SSK borcu sorgulamak ve SGK borcu yoktur belgesi almak artık çok kolay.

Giriş Tarihi: 10.11.2014 09:38
SGK borcu yoktur belgesi almak artık çok kolay
SGK veya SSK borcunu sorgulamak isteyen kişiler için SGK internet sitesinde yer alan SGK e-hizmetler kısmı oldukça önem taşıyor. SGK veya SSK borcunu sorgulamak veya borcu yoktur belgesini almak isteyen işverenler ise sadece bir kaç küçük bilgi girerek bu belgelere ve bu sonuçlara erişebiliyorlar.

Sosyal Güvenlik Kurumu, çalışanlar ve işverenler için online olarak pek çok hizmet sunmaya devam ediyor. Sunulan bu hizmetler arasından çalışanlar için SGK borç sorgulama ve ayrıca işverenler için SGK e-borcu yoktur belgesini online olarak görüntüleme imkanı sunuyor. Çalışanların ve işverenlerin bu borç sorgulama işlemleri ile SGK kayıtlarında ne durumda olduklarını öğrenmeleri mümkün. Ayrıca işverenler bu işlemler ile SGK kayıtlarına ve ödedikleri prime göre mali durumlarını da kolaylıkla takip edebilir ve yıllık ve aylık bazda pek çok veriye ulaşabilirler.

SGK BORÇ SORGULAMA

SGK'nın internet üzerinden sunduğu hizmetlerden biri olan borç sorgulama hizmeti, çalışanlar için büyük önem taşımaktadır. Sigortalı olarak çalışan kişiler borç sorgulama hizmeti sayesinde iş yerlerinden ne kadar alacakları olduğunu kolaylıkla öğrenebilirler. Borç sorgulama işlemini yapmak için tek yapılması gereken https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresine girerek gerekli kimlik bilgileriyle giriş yapmak ve SGK borç sorgulama işlemini gerçekleştirmek.

SGK BORCU YOKTUR BELGESİ NASIL ALINIR?

SGK tarafından verilen borcu yoktur belgesini işverenler ve iş yeri sahipleri internet üzerindenkolaylıkla alabilirler. Ayrıca bu sayfa sayesinde SGK üzerinden çalışanlarına olan borçlarını da sorgulayabilirler işverenler. İşveren kurum ve kişiler için oldukça önem taşıyan borcu yoktur belgesini almak için tek yapmaları gereken https://uyg.sgk.gov.tr/EBorcuYoktur5510/amp/loginldap adresinde şifreleri ve kullanıcı adları ile giriş yapmak ve SGK borç sorgulayarak, SGK borcu yoktur belgesini almak. Ayrıca bu sayfa sayesinde hangi aylarda ne kadar prim ödediğinizi ve brüt kazancınızı da öğrenebilir, yıllık bazda bunları kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : Haber7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK borcu yoktur belgesi almak artık çok kolay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN