Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kombine nedir? Kombine karın estetiği nasıl uygulanır?

Kombine nedir? Kombine karın estetiği nasıl uygulanır? Abdominoplasti olarak bilinen karın germe ameliyatı yan, orta ve alt karın bölgelerindeki fazla deri, ve yağ dokularının alınması ve karın kaslarının gerginleştirilmesi işlemlerini içeren bir ameliyattır.

Giriş Tarihi: 20.1.2016 17:41

Abdominoplasti olarak bilinen karın germe ameliyatı yan, orta ve alt karın bölgelerindeki fazla deri, ve yağ dokularının alınması ve karın kaslarının gerginleştirilmesi işlemlerini içeren bir ameliyattır.Bu işlemler ile karın bölgesinde gevşek cildi ve yağlanması olan kadın ve erkekler dramatik bir fayda görürler.Karın yapısı kalıtımsal nedenlerden, hızlı kilo alıp vermelerden, doğum sonrası karın kasları ve cildindeki değişikliklerden dolayı deforme olabilir.

Kombine karın estetiği nedir? Kombine karın estetiği nasıl uygulanır?


Karın germe estetiği ameliyatı ile göbek altındaki çatlaklar ve doğum çizgileri ortadan kaldırılabilmektedir.Bu ameliyat için en uygun adaylar diyet veya egzersiz ile giderilmeyen karın bölgesi deri ve yağ fazlalığı olanlar, doğum sonrası karın kaslarında ayrılma, ve deri elastikliğinin kaybı ile birlikte obezite şikayeti olan hastalardır.


Karın Germe Estetiği Ameliyatına Karar Vermek Plastik cerrahınız ilk görüşmenizde sizin beklentilerinizi öğrendikten sonra karın deriniz ve karın kaslarınızla ilgili bilgi edinecek ve size uygulanacak işlem ile ilgili aydınlatıcı bilgi verecektir.


Yoğun cilt fazlalığı sadece göbek altı bölge ile sınırlı ise mini karın germe denilen prosedürün uygulanması veya tam karın germe ile birlikte vücut konturunun sağlanması için bazı bölgelere liposuction (Yağ emme) uygulanması gerekebilir. Estetik cerrahınız sizinle bu ayrıntıları görüşerek ameliyat sonrasında en iyi sonucun elde edilmesi için gerekli olan önerilerde bulunacaktır.

Ameliyat öncesi dönemde sigara içimi, bazı ilaçların alımı, vitamin kullanımı gibi konularda estetik cerrahınız sizi bilgilendirerek özel isteklerde bulunacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Ameliyat genel anestezi altında ve mutlaka tam teşekküllü hastane şartlarında yapılmalıdır. Ameliyat kasıklardaki kıllı bölgenin üzerinden sezeryan kesisine uygun olarak yapılan bazen yanlara uzanan bir kesiden girilerek gerçekleştirilir.

Ameliyat izleri bikininin içerisinde kalacak şekilde planlanır. Karın kaslarındaki ayrılmalar iç dikişlerle giderildikten sonra fazla cilt çıkarılır ve kesi hatları gizli dikişlerle kapatılır.

Hastanın 1 gece hastanede kalması önerilir. Hastalar 4-5 gün sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Ameliyat sonrası 2-4 hafta süre ile korse kullanımı önerilir.

Karın Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası Karın germe ameliyatları karın kasları zayıflamış, derisi gevşemiş ve sarkmış kişilerde mükemmel sonuç verir. Ameliyat sonrası dengeli ve düzenli bir diyet-egzersiz programı ile yaşam boyu kalıcı sonuç elde edilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kombine karın estetiği nedir? Kombine karın estetiği nasıl uygulanır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN