Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ye karşı !

"lı Yaşam Projesi" kapsamında 4 ülkeden 'ye gelen 20 genç, çekerek vatandaşları riskine karşı uyardı.

Giriş Tarihi: 1.2.2016 15:57 Güncelleme Tarihi: 1.2.2016 15:58
Obeziteye karşı halay!

Litvanya, Letonya, Bulgaristan ve İspanya'dan gelen gençler, Hükümet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte 'nin yöresel türküleriyle eğlenip yoldan geçen vatandaşları da aralarına alarak çekti.

Gençler giysilerine iliştirdikleri "Uyuşturucu kullanmıyorum", "Şekerden uzak duruyorum", "Fazla et yemiyorum", "Kendimi eğitiyorum", "Sigara içmiyorum", "Gülüyorum, dans ediyorum", "Yeterli uyuyorum" gibi mesajların yer aldığı dövizlerle dikkat çekmeye çalıştı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Lideri Ferhat Sevmez, yaptığı açıklamada, proje kapsamında 4 ülkeden 20 kişinin etkinliğe katıldığını söyledi.

lı yaşamın gerektirdiği koşullara dikkati çekmek için 26 Ocak'ta başlattıkları projenin yarın sona ereceğini ifade eden Sevmez, şöyle konuştu:

"Sağlıklı yaşamla ilgili arkadaşlarımızın hazırladığı pankartlar var. Pankartlar eşliğinde yöresel halk oyunlarıyla birlikte halkımızı sağlıklı yaşama davet ediyoruz, amacımız bu. Ayrıca grubun kendi aralarında yapmış olduğu oturumlarla sağlıklı yaşamak için nelerden uzak durulması gerektiği, günlük hayatta spora, uykuya ne kadar yer ayrılması gerektiği ve sigaraya karşı neler yapılabileceği konusunda çalışmalar yapıldı. Katılımcılardan sigara kullananlardan bazıları sigarayı bıraktı. Bizim de temennimiz Niğde halkının bu tür projeleri yakından takip edip dahil olması."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obeziteye karşı halay!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN