Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneş ışıklarının kırıştırıcı etkilerine karşı önlem alma vakti

Yaz mevsimi geldi, yakıcı güneş ışıkları, artan mimik kullanımı cildin kırışmasını hızlandırır. Son günlerin kırışık önleyici botoks enjeksiyonu uygulamasını , Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel ’e sorduk.

Giriş Tarihi: 9.5.2016 11:17
Güneş ışıklarının kırıştırıcı etkilerine karşı önlem alma vakti
"Önleyici botoks olarak bilinen PreventativeBotox yaşlanmaya karşı cildi koruma altına alan, son zamanlarda giderek yaygınlaşan uygulamalardan birisidir. Kırışıklıkları oluşmadan önleyebilmek için yirmili yaşlardan itibaren uygulanabiliyor. Böylece güneş kremi, gözlük ve şapka kullanımına rağmen yapılan aşırı mimik hareketleri engellenebilmektedir. Cildin kırışmasına neden olan ön önemli faktörlerin başında güneş ışıklarının zararlı etkileri gelir. Önleyici botoks ile cilt hiç deforme olmadan pürüzsüzlüğü koruma altına alınabiliyor."

Hem kırışık tedavisi hem de kırışık önleme sağlanabilir

"Eğer kırışıklıkların oluşmaya başladığı otuzlu yaşlardaysanız botoks enjeksiyonu tedavisi ile hem var olan kırışıklıkların tedavisi sağlanır hem de yeni kırışıklıkların oluşması önlenir. Önleyici botoks estetiğinde minimal dozlarda enjekte edilen botulinum toksini ile yüz ifadesinde donma oluşmadan, mimik kabiliyeti yüksek uygulamalar yapılabilir."

Baby botoksu ile minimal doz kullanımı

Baby botoks, minimal dozda botoks uygulama estetiğidir. Bu teknikte clostridium botulinum'dan elde edilen toksin daha düşük dozlarda ince uçlu iğnelerle enjekte edilir. Kullanılan ünite sayısı da daha azdır. Yaşlanma belirtisi olan cilt kırışıklıklarının henüz ortaya çıkmaya başlamadığı durumlarda çok daha etkilidir. Bu sayede yüzde herhangi bir donma ya da mimik kaybı oluşmaz.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel "Önleyici botoks enjeksiyonunun etkisi 4 ile 6 arasında sürmektedir. Bu sürenin sonunda yüz kaslarınız eskisi gibi aşırı hareket etmeye başlar ve ciltte kırışma riski tekrar ortaya çıkar. Bu nedenle botoks enjeksiyonunun tekrar minimal dozlarda uygulanarak tekrarlanması gerekir. Yaz mevsiminin cilt üzerindeki kırışıklık oluşturma etkisini önlemek isteyenler için uygun bir tedavi seçeneğidir. Siz de önleyici botoks enjeksiyonu ile gençliğinizi ve güzelliğinizi koruma altına alabilirsiniz."Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneş ışıklarının kırıştırıcı etkilerine karşı önlem alma vakti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN